Brazília v 4-bodovom trháku, Messi režíroval výhru Argentíny

NETKY.SK • 16 November 2016, 10:19 • 2 min

LIMA - Brazílski futbalisti zvíťazili v 12. kole juhoamerickej kvalifikácie MS 2018 nad reprezentáciou domáceho Peru 2:0 a zvýšili náskok na čele tabuľky na štyri body.

Zverencom trénera Titeho pomohlo dostať sa do trháku zaváhanie druhého Uruguaja, ktorý podľahol Čile 1:3, hoci od 17. minúty viedol po góle Edinsona Cavaniho. Čile však tesne pred odchodom do šatní vyrovnalo a po zmene strán dokonal obrat úradujúceho kontinentálneho šampióna dvojgólový hrdina stretnutia Alexis Sanchez. "Všetko išlo podľa našich predstáv až do momentu, kým sa neobjavil Alexis Sanchez. Dopriali sme mu príliš veľa priestoru a on to využil. Ukázal, že je špičkový hráč, ktorý vie rozhodnúť dôležité zápasy," povedal kouč Uruguaja o útočníkovi londýnskeho Arsenalu. Jeho náprotivok Juan Antonio Pizzi vyzdvihol tímového ducha. "Ceníme si naše individuality, ale toto víťazstvo je dielom celého kolektívu. Všetci hráči vytvorili mozaiku, ktorá nám priniesla úspech. Kvalifikačná tabuľka je vyrovnaná, rozdiely medzi tímami sú minimálne. Očakávam, že boj o postup bude otvorený až do posledného kola."

Argentína si po prehre 0:3 s Brazíliou napravila povesť a Kolumbiu zdolala presvedčivo 3:0. Výrazne jej k tomu pomohol útočník FC Barcelona Lionel Messi, ktorý v 10. minúte otvoril ukážkovou strelou z priameho kopu skóre stretnutia a v ďalšom priebehu prihral na góly svojim spoluhráčom Lucasovi Prattovi a Angelovi Di Mariovi. Kolumbia po prehre klesla na 6. priečku tabuľky, Argentína je piata. "Držali sme sa nášho herného štýlu. Víťazstvo sme potrebovali ako soľ, po prehre s Brazíliou sme neboli v závideniahodnej pozícii. Dokázali sme to, bonusom je, že sa nám to podarilo po suverénnom výkone," povedal argentínsky brankár Sergio Romero, ktorý nemusel čeliť žiadnemu priamemu streleckému pokusu kolumbijských hráčov.

Nedarí sa Paraguaju, ktorý mal od 60. minúty početnú prevahu v poli po vylúčení Bolívijčana Gabriela Valverdeho, napokon však podľahol 0:1. Bolívia sa odlepila z dna tabuľky a so 7 bodmi je priebežne deviata. Paraguaj figuruje s 15 bodmi na siedmej priečke. Na posledné miesto klesla Venezuela po prehre 0:3 v Ekvádore.

Na finálový turnaj MS do Ruska postúpia štyri najlepšie tímy, piate mužstvo v poradí si zahrá interkontinentálnu baráž.