Brazília šokuje: Po JAR nestrelila gól ani Iraku

NETKY.SK • 8 August 2016, 07:49 • 2 min

RIO DE JANEIRO - Futbalisti obhajcu olympijského zlata z Mexika triumfovali v nedeľu v zápase C-skupiny na OH v Riu de Janeiro nad outsiderom z Fidži 5:1 vďaka štyrom gólom Ericka Gutierreza.

V zápase D-skupiny sa Honduras ujal vedenia proti Portugalsku už v 1. minúte, ale Portugalci stihli skóre otočiť ešte v prvom polčase. Portugalci sú tak po dvoch odohratých zápasoch na čele skupiny, keď vyhrali oba svoje zápasy.

Vstup do olympijského turnaja s hviezdnym útočníkom Neymarom si brazílski futbalisti predstavovali inak. Bezgólová remíza s Juhoafrickou republikou, ktorá hrala od 60. minúty bez vylúčeného Mothobiho Mvalu, bola trpkým sklamaním. Ešte väčším však bol ďalší bezgólový rezultát s Irakom, ktorý sa zrodil v noci na pondelok.

Japonsko - Kolumbia 2:2 (0:0)

Góly: 67. Asano, 74. Nakadžima - 59. Gutierrez, 65. Fudžiharu (vl.)

C-skupina:

Fidži - Mexiko 1:5 (1:0)

Góly: 11. Krišna - 48., 56., 58. a 73. Gutierrez, 67. Salcedo

Nemecko - Kórejská rep. 3:3 (1:1)

Góly: 33. a 90.+2 Gnabry, 55. Selke - 25. Hwang Hee-Chan, 57. Son Heung-Min, 86. Suk Hyun-Jun