Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ivo Nesrovnal, primátor mesta Bratislava
Ivo Nesrovnal, primátor mesta Bratislava
07.12.2017 08:06 Ekonomika
Bratislavských poslancov čaká dvojdňové rokovanie, schvaľovať budú rozpočet
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.12.2017 08:06 Ekonomika

Bratislavských poslancov čaká dvojdňové rokovanie, schvaľovať budú rozpočetBRATISLAVA - Bratislavských mestských poslancov čaká dvojdňové rokovanie. Vo štvrtok bude hlavným bodom ich programu návrh mestského rozpočtu na rok 2018.


V piatok (8.12.) budú pokračovať v nedokončenom rokovaní z novembra. Mali by na ňom schváliť podmienky obchodnej verejnej súťaže na nájom časti mestskej vinice. Naplánovaná je aj prezentácia developerských projektov v Bratislave, pre ktoré žiadajú investori štát o udelenie štatútu významnej investície.

 

Bratislava plánuje v budúcom roku hospodáriť s rozpočtom vo výške 368,2 milióna eur. Prioritami na budúci rok sú oprava komunikácií, čistenie verejných priestranstiev, zeleň, skvalitňovanie MHD, podpora činnosti mestskej polície, sociálna pomoc a podpora kultúry i občianskych aktivít. Najväčšou investičnou akciou v roku 2018 bude modernizácia Karlovesko-Dúbravskej električkovej radiály.

 

Vo štvrtok by sa mali mestskí poslanci venovať aj návrhom na zmenu financovania hlavného mesta a mestských častí, pričom v rozpočte mesta je vyčlenených 1,95 milióna eur na financovanie solidarity pre malé mestské časti vychádzajúc z návrhu zmeny štatútu. Mestské zastupiteľstvo by malo rozhodnúť aj o určení názvov novovzniknutých ulíc a verejných priestranstiev, zmene názvov ulíc a zrušení ulice v mestských častiach Staré Mesto, Petržalka, Rusovce, Nové Mesto, Jarovce a Vrakuňa.

 

Poslanci budú rokovať o návrhu na obstaranie náhradných nájomných bytov v intraviláne hlavného mesta formou obchodných verejných súťaží, taktiež aj o novom organizačnom poriadku mestskej polície či o koncepcii pomoci ľuďom bez domova. Mestské zastupiteľstvo má byť informované aj o východiskách zabezpečenia letnej a zimnej údržby komunikácií i cestnej zelene na území Bratislavy v rokoch 2018 až 2022. Mesto už pritom predstavilo víziu založiť si vlastný mestský podnik.

 

V piatok sa budú poslanci zaoberať aktualizáciou celomestského zoznamu pamätihodností Bratislavy, návrhom na nájom časti mestskej vinice formou obchodnej verejnej súťaže. Popoludní majú mestskému zastupiteľstvu prezentovať developerské projekty - Stanica Nivy, za ktorým stojí HB Reavis, a Spojená Bratislava, za ktorým je J&T Real Estate. Títo investori totiž žiadajú štát o udelenie štatútu významnej investície pre svoje projekty v Bratislave.

 

Vláda by sa mala k žiadostiam vyjadriť na výjazdovom rokovaní 13. decembra v hlavnom meste. Mestskí poslanci pritom už raz neodsúhlasili túto prezentáciu a koncom septembra požiadali primátora Bratislavy Iva Nesrovnala, aby nevydal súhlas so žiadosťou o udelenie tohto štatútu pre spomínané projekty.

 

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok