Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. sep. 2022Jarolím
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal
19.09.2018 09:39 Domov
Bratislavský primátor Ivo Nesrovnal navrhuje rozšíriť zľavy v MHD
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.09.2018 09:39 Domov

Bratislavský primátor Ivo Nesrovnal navrhuje rozšíriť zľavy v MHDBRATISLAVA - Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, ktorý chce svoj post obhájiť aj v novembrových komunálnych voľbách, chce rozšíriť zľavy v rámci bratislavskej MHD.


Svoj návrh predloží mestským poslancom na septembrové zastupiteľstvo.

 

"Sú to opatrenia, ktoré majú motivovať ďalších Bratislavčanov, aby využívali MHD," priblížil primátor. Navrhuje preto rozšíriť zľavy pre bratislavských seniorov. V súčasnosti majú dôchodcovia od dovŕšenia 60. roku do 62. roku veku, ktorí sú poberatelia starobného, invalidného či výsluhového dôchodku nárok na zľavnené cestovné vo výške 50 percent zo základného cestovného. Cestujúci starší ako 62 rokov majú nárok na zľavnené cestovné vo výške 50 percent. "Seniori nad 70 rokov môžu teraz jazdiť zadarmo. Chceme to však zjednotiť a od začiatku svojho dôchodku by tak každý senior v Bratislave jazdil zadarmo," povedal Nesrovnal. Preto, aby rodiny viacej používali MHD, navrhne, aby sprievod detí do troch rokov mohol takisto cestovať v MHD zadarmo.

 

Pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 a s tým súvisiace dopravné obmedzenia chce primátor dostať viacej ľudí z osobných áut do MHD. Keď sa výstavba bratislavského obchvatu výraznejšie dotkne vodičov a cestujúcich v Bratislave, a to najmä spustením prvej etapy prestavby mimoúrovňovej križovatky Prievoz, navrhuje primátor na mesiac zaviesť v MHD pre vodičov áut cestovanie zadarmo. Cestujúci by sa musel v prípade kontroly len preukázať platným vodičským preukazom. "Finančné krytie na tieto opatrenie máme, a to vďaka dobrému manažmentu a hospodáreniu mesta," tvrdí Nesrovnal. Jeho návrhy však bude musieť ešte odsúhlasiť bratislavské mestské zastupiteľstvo. Generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava Milan Urban deklaruje, že ak sa tieto opatrenia zavedú do praxe, budú schopní sa s nimi v praxi vyrovnať.

 

Primátorom Bratislavy chce byť podľa zatiaľ neoficiálneho zoznamu deväť mužov a jedna žena. Nesrovnal kandiduje ako nezávislý.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok