Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. jan. 2021Tamara
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Stánok s vianočnými špecialitami počas otvorenia vianočných trhov na Hlavnom námestí v Bratislave 23. novembra 2018.
Stánok s vianočnými špecialitami počas otvorenia vianočných trhov na Hlavnom námestí v Bratislave 23. novembra 2018.
20.11.2019 14:20 Domov
Bratislavské vianočné trhy začínajú už tento piatok
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.11.2019 14:20 Domov

Bratislavské vianočné trhy začínajú už tento piatokBRATISLAVA - Aj keď to tak s počasím zatiaľ nevyzerá, Vianoce sú už za dverami. V piatok 22. novembra otvoria v centre Bratislavy vianočné trhy, ktoré majú byť na Hlavnom a Františkánskom námestí až do 22. decembra.


"Nový koncept vianočných trhov je zameraný na kvalitné, ekologické, bezpečné, ale i vizuálne atraktívne podujatie so sprievodným kultúrnym programom. Absolútnou novinku bude možnosť bezhotovostnej platby kartou a mobilom," informovalo hlavné mesto.

 


Usporiadanie stánkov má byť tento rok v novom prevedení. Jedlá a nápoje ľudia nájdu v stánkoch na Hlavnom námestí a program bude na Františkánskom námestí, kde umiestnia pódium. Na trhu má byť rozmiestnených 76 stánkov, z toho jedna veľká pergola s tradičnými vianočnými pochúťkami a jedna veľká pergola s vianočnými nápojmi. 

 

 

"Tradičný neziskový, dobročinný prvok vianočných trhov je pre nás rovnako dôležitý. V desiatich stánkoch sa počas Vianočného Hlavného trhu vystrieda 22 neziskových organizácií, ktoré budú prezentovať svoju charitatívnu činnosť," dodalo hlavné mesto.

 

Novinkou tohtoročných vianočných trhov má byť taktiež koncept "zero waste", čiže snaha predchádzať vzniku odpadu. K dispozícií budú tri triediace stanice. Každá má mať päť zberných 120 litrových nádob na kompostovateľný odpad, zmesový komunálny odpad, papier, plast a sklo. Na každej stanici majú byť dvaja ľudia (brigádnici), ktorí dohliadnu na správnosť triedenia a usmernia návštevníkov, ktorý odpad, kam patrí.

 


Hlavné mesto prijalo aj niekoľko protipožiarnych opatrení. Dôležitým opatrením je vytvorenie protipožiarnej asistenčnej hliadky, ktorá bude dohliadať na bezpečnosť počas celého konania vianočného Hlavného trhu. Okrem toho sú predajcovia povinní napríklad mať vo svojich stánkoch vhodné druhy funkčných hasiacich prístrojov. 

 Vianočné trhy na Hlavnom námestí obohatí aj nová vianočná svetelná dekorácia. "Hlavné mesto tento rok investuje do vianočnej výzdoby približne rovnakú čiastku ako v minulom roku. Celkové náklady, ktoré zahŕňajú prepravu, montáž a prevádzku sa pohybujú okolo 57 800 eur," uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/netky Lukáš Čief

Foto:  TASR, Facebook, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok