Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
15. apr. 2021Fedor
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Bratislavská župa začne očkovať pacientov s chronickými chorobami.
Bratislavská župa začne očkovať pacientov s chronickými chorobami.
08.04.2021 06:31 Domov
Bratislavská župa spustila vlastnú online registráciu očkovania. Je určená pre vážne chorých pacientov!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.04.2021 06:31 Domov

Bratislavská župa spustila vlastnú online registráciu očkovania. Je určená pre vážne chorých pacientov!BRATISLAVA - Bratislavská župa spustila registráciu na očkovanie proti COVID-19 pre pacientov s chronickými chorobami. K vakcíne sa dostanú aj onkologickí pacienti či osoby s poruchami pľúc a srdca.


„Veľmi nám záleží na tom, aby bolo očkovanie čo najspravodlivejšie a aby naozaj mali prednosť tí, ktorí ho nutne potrebujú a márne čakajú na termín. Preto sme otvorili možnosť prihlásiť sa na očkovanie pre pacientov s chronickými chorobami a to bez ohľadu na vek,” hovorí predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

 

Onkologickí pacienti prídu konečne na rad

Ako náhradníci na očkovanie sa môžu registrovať nielen držitelia preukazu ŤZP, ale aj pacienti s chronickými chorobami so závažnýmistredne závažnými ochoreniami.

 

Ide o závažné diagnózy ako napríklad pacientov po transplantáciách, onkologickéhemato-onkologické ochorenia, ochorenia pľúc, srdca, poruchy imunity a podobne.

 

Ide o približne 40 diagnóz. Ich zoznam aj poradie stanovuje Vyhláška Ministerstva zdravotníctva SR, ktorou sa ustanovujú kritériá určovania poradia očkovania osôb proti ochoreniu COVID-19.

 

 

BSK má vlastný registračný systém

Na prihlasovanie pacientov s chronickými ochoreniami vytvoril Bratislavský samosprávny kraj vlastný online formulár na stránke www.BratislavskyKraj.sk Prihlásenie je jednoduché a ľudia tak môžu urobiť kliknutím sem.

 

„Nemusíte sa ponáhľať, o pridelení termínu na očkovanie nerozhoduje čas vašej registrácie,” vysvetľuje Tomáš Szalay, riaditeľ odboru zdravotníctva BSK a lekár kraja. „O presnom termíne očkovania budeme očkovancov informovať e-mailom alebo cez SMS.“

 

Systém slúži pre obyvateľov Bratislavského kraja (okresy Bratislava, Malacky, Pezinok, Senec) a nie je náhradou oficiálnej registrácie cez stránku Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Ministerstva zdravotníctva SR.

 

Aj po registrácii do tohto systému samosprávny kraj odporúča registrovať sa na riadny termín na stránke NCZI. Systém slúži na registráciu do zoznamu náhradníkov, ktorý bratislavská župa využije v prípade, že sa na očkovací termín nedostavia všetci prihlásení uchádzači, ktorí sa zaregistrovali cez internetovú stránku NCZI.

 

V prípade, že bude voľný termín na očkovanie zo zoznamu náhradníkov, musí byť zaregistrovaná osoba pripravená bezodkladne sa dostaviť do veľkokapacitného očkovacieho centra v Bratislave (Národný futbalový štadión, ul. Viktora Tegelhoffa 4) spravidla do 60-90 minút od prijatia telefonátu a následnom potvrdení záujemcom.

 

Mohlo by vás zaujímať: Chaos v očkovaní pokračuje, dlho očakávaná „Čakáreň“ je fiasko! Prihlasujú sa rôzni Matovičovci či Ute K*kotti

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Katarína Žáková

Foto:  Facebook/BSKNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok