Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. apr. 2021Marcel
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
27.02.2013 08:20 Ekonomika
Bratislava má šancu stať sa top finančným centrom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.02.2013 08:20 Ekonomika

Bratislava má šancu stať sa top finančným centromBratislava má šancu stať sa top finančným centrom - Slovensko Bratislava má všetky predpoklady stať sa jednotkou medzi finančnými centrami v regióne strednej a východnej Európy (CEE). Popri 27bankách, dvadsiatke poisťovní, zúčtovacích centrách pre platobn


Bratislava má všetky predpoklady stať sa jednotkou medzi finančnými centrami v regióne strednej a východnej Európy (CEE). Popri 27bankách, dvadsiatke poisťovní, zúčtovacích centrách pre platobné karty, globálnom zaisťovateľovi a niekoľkých asset manažmentoch tu aktuálne prekvitá segment konzultantov pre finančný sektor. Dobré ekonomické vzdelanie, vynikajúce jazykové schopnosti, blízkosť finančných centier západnej Európy a nižšie osobné náklady motivujú poradenské firmy zvyšovať počet zamestnancov. Tento vývoj v budúcnosti ešte zosilnie intenzívnejšou industrializáciou globálneho bankového sektora.

Capco, popredná globálna konzultantská spoločnosť v oblasti obchodu a technológií, zameraná výhradne na finančný sektor, je dobrým príkladom. Vybrala si Bratislavu pre umiestnenie centrály pre CEE, ktorá sa stala súčasťou celosvetovej siete 16 pobočiek na štyroch kontinentoch. „Bratislavu sme uprednostnili z troch dôvodov: kvôli bezproblémovému cestovaniu do západoeurópskych finančných centier, nulovému kurzovému riziku (keďže Slovensko je súčasť eurozóny) a vysokému percentu nemecky hovoriacich odborníkov na trhu práce v porovnaní s inými krajinami strednej a východnej Európy,“ vysvetľuje Claus Hintermeier, riaditeľ Capco Nearshore, ktorý stojí v čele bratislavskej pobočky. Capco zamestnal v Bratislave v prvom roku takmer 50 zamestnancov a ďalej rastie. „Našim cieľom je zdvojnásobiť tento počet a rásť ďalej v najbližších dvoch rokoch,“ hovorí C. Hintermeier. Capco je typický zamestnávateľ s pridanou hodnotou: zamestnáva výhradne vysokoškolsky vzdelaných ľudí, často hovoriacich tromi jazykmi s dobrou perspektívou stať sa globálnymi talentami a podieľať sa na službách pre globálne banky. Zvyšovanie počtu pracovných miest pre finančný sektor, vyžadujúci vzdelaných ľudí, má súčasne šancu prispieť k ďalšiemu zlepšeniu životnej úrovne v Bratislave: podľa Štatistického úradu je už dnes priemerný plat v oblasti financií viac ako dvojnásobok priemeru hospodárstva (1545€ vs. 786 €) a vzhľadom na perspektívu bude tento rozdiel ďalej rásť. 

Zdroj: SITA


reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok