Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Hlavná stanica v Bratislave je miesto, ktoré je výraznejšie monitorované.
Hlavná stanica v Bratislave je miesto, ktoré je výraznejšie monitorované.
03.11.2020 10:14 Domov
Bratislava je v maximálnej ostražitosti. Po útokoch vo Viedni naši policajti strážia synagógu, sledujú lode i vlaky z Rakúska
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.11.2020 10:14 Domov

Bratislava je v maximálnej ostražitosti. Po útokoch vo Viedni naši policajti strážia synagógu, sledujú lode i vlaky z RakúskaOpatrenia po teroristických útokoch vo Viedni urobili aj viaceré zložky ochrany obyvateľstva na Slovensku.


Železniční policajti monitorujú všetkých ľudí, ktorí vlakmi prichádzajú na Slovensko z Viedne. Zareagovali aj policajti v slovenskom hlavnom meste. „Na zabezpečenie bezpečnosti našich občanov sme prijali viacero opatrení: Na strategické miesta, ktoré boli vyhodnotené na základe získaných informácií ako rizikové boli ihneď vyslané policajné hliadky,“ píše polícia na sociálnej sieti.

 

 

Do služby boli povolaní aj ďalší policajti, aby mohli preventívne pôsobiť po tejto mimoriadnej situácii z blízkosti slovenských hraníc. Myslí sa aj na možnosť, že teroristi by sa na Slovensko mohli dostať po Dunaji. „Vykonávala sa cestná a železničná kontrola ako aj kontrola cyklotrás a vodnej dopravy v územnej pôsobnosti Bratislavského kraja (Kompa Záhorská Ves –Angern).“

 

Vo zvýšenej miere sú monitorované aj ulice Bratislavy a okolia. „Preverené boli viaceré vozidlá a osoby. Prepátrané boli i čerpacie stanice a odstavné parkovacie plochy, monitorovali sme okolie v blízkosti synagógy,“ dopĺňa polícia s tým, že útok sa vo Viedni začal práve pri synagóge a smeroval na Židov.

 

 

Polícia situáciu neustále preveruje a pripravuje sa aj na potenciálnu možnosť, že útočníci sa budú chcieť ukryť u nás, čo by pre nich mohlo byť jedno z logických riešení vzhľadom k blízkosti, ale aj skutočnosti, že už by boli pod jurisdikciou iného štátu. Viedeň je od Bratislavy vzdialená len približne 60 km.

 

„Neustále sme komunikovali so spoločnými kontaktnými pracoviskami v našej pôsobnosti. Na hraničných priechodoch s Rakúskou republikou prebiehali cestné a železničné kontroly," dopĺňajú na facebooku.

 

Bratislava je mesto historicky späté s Viedňou, veď Prešporok, ako sa niekedy Bratislava nazývala, bol korunovačným mestom Rakúsko-Uhorskej monarchie. Policajti sú v intenzívnom kontakte aj s odborníkmi na terorizmus. „Bratislavská polícia od začiatku prijatých opatrení komunikuje s Protireristickou centrálou NAKA, Krajským riaditeľstvom PZ v Trnave a s policajným pridelencom Veľvyslanectva SR vo Viedni,“ uzavrela polícia.

 

Pozrite si aj o výzve Slovákom vo Viedni.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  SITA/Jana Birošová/YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok