Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. okt. 2021Dobromila
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Jaroslav Naď a Boris Kollár.
Jaroslav Naď a Boris Kollár.
04.09.2021 14:54 Domov
Boris Kollár a Jaroslav Naď ocenili vzdušné sily
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.09.2021 14:54 Domov

Boris Kollár a Jaroslav Naď ocenili vzdušné silyBRATISLAVA - V poslednom období sme sa presvedčili, že je veľmi dôležité disponovať spoľahlivou leteckou technikou, prostredníctvom ktorej môžeme pomáhať v krízových situáciách všade tam, kde je to potrebné.


Počas otvorenia 10. ročníka Medzinárodných leteckých dní SIAF 2021 to podotkol predseda Národnej rady SR Boris Kollár. "Samozrejme, nie je to len o technike, ale aj o pilotoch, ich umení i hrdinstve."

 

Kollár poďakoval letcom a pilotom za ich prácu aj v súvislosti s evakuačnou operáciou v Afganistane. K oceneniu sa pridal  minister obrany Jaroslav Naď. Podľa neho práve mimoriadne náročné akcie v predchádzajúcich dňoch v afganskom Kábule jasne ukázali dôležitosť vzdušných síl SR. "Klobúk dole, ako ste to zvládli," vzdal hold vojakom asistujúcim pri záchrane desiatok ľudí s väzbami na Slovensko.

 

Možno vás zaujme: Premiér Heger berie otázku vzdelávania vážne! Zo svojho fondu uvoľnil 300-tisíc na Projekt Teach for Slovakia

 

Obaja zablahoželali podujatiu k jeho 10. výročiu, minister Naď zdôraznil, že účasťou a programom sobotňajšieho 10. ročníka sa SIAF zaraďuje medzi unikátne podujatia svojho druhu. Predseda parlamentu pripomenul aj 40. výročie akrobatickej skupiny Očovskí bačovia.

 

 

Medzinárodné letecké dni SIAF sa konajú po ročnej odmlke spôsobenej pandémiou, ich dejiskom je prvýkrát letisko v Kuchyni na Záhorí. "Aktivity, akými sú aj letecké dni SIAF, sú pre nás vítanou príležitosťou predviesť naše spôsobilosti verejnosti aj v inom svetle, ako bolo dlhotrvajúce nasadenie našich síl na pomoc obyvateľstvu," uviedol náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl (OS) SR Daniel Zmeko. Dodal, že na podujatí sa podieľa celkovo do 500 príslušníkov OS SR.

 

Počas dvojdňového podujatia (4. - 5. 9.) je pre verejnosť pripravených 30 letových ukážok a vyše 40 statických ukážok na zemi. Na podujatí sa zúčastňuje 13 krajín sveta. Rezort obrany prezentuje na podujatí takmer všetku leteckú techniku Vzdušných síl OS SR. Okrem vrtuľníkov UH-60M Black Hawk a Mi-17, vojenského dopravného lietadla C-27J Spartan, prúdových lietadiel L-39 Albatros, lietadiel L-410 Turbolet a stíhacích lietadiel MiG-29 predvedie tiež statické ukážky vojenskej aj pozemnej techniky, výzbroje a výstroje.

 

Na bezpečnosť návštevníkov dohliadajú policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave, na v ejný poriadok zas poriadkoví policajti KR PZ v Bratislave. Situáciu v cestnej premávke usmerňujú a koordinujú dopravní policajti. "Touto cestou žiadame občanov, aby boli ohľaduplní, riadili sa pokynmi policajtov a aby v cestnej premávke dodržiavali takzvanú 'záchranársku uličku'," vyzvalo Prezídium PZ SR na sociálnej sieti.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/ Netky KP

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok