Bolt bez vypätia vyklusal do semifinále na 200 m

NETKY.SK • 16 August 2013, 12:46 • 2 min

MOSKVA - Jamajčan Usain Bolt sa bez väčších ťažkostí prebojoval do večerného semifinále na 200 m na majstrovstvách sveta v atletike v Moskve.

Šesťnásobný olympijský víťaz vyhral siedmy rozbeh za 20,66 s. Výsledný čas bol až 21. zo všetkých v predpoludňajších behoch. Do semifinále postupovali z každého zo siedmich rozbehov prví traja a ďalší traja na základe času. Dvadsaťšesťročný Jamajčan je najväčším favoritom dvojstovky, na ktorej vyhral všetky vrcholné podujatia od olympijských hier 2008. Svetový rekordér nebežal naplno a iba si kontroloval pozíciu. "Cítim sa dobre. Nie som osoba, ktorá rada behá v ranných hodinách. Noha ma trochu pobolieva, ale nie je to nič vážne," povedal Bolt, ktorého čaká semifinále o 17.40 h.

Do ďalších bojov z rozbehov na 100 m prek. postúpila aj Sally Pearsonová z Austrálie. Obhajkyňa titulu bez problémov vyhrala svoj rozbeh. V boji o zlato bude čeliť kvartetu Američaniek - olympijskej šampiónke Dawn Harperovej, Brianne Rollinsovej, Queen Harrisonová i Nii Aliovej. "Nezdalo sa to, ale bol to náročný beh. Polovica trate bola v tieni a druhá proti slnku," popísala beh Pearsonová.

Výsledky piatkových predpoludňajších súťaží na MS v atletike, z ktorých sa postupovalo do finále:
Muži:
Trojskok - kvalifikácia - do finále postúpili (limit 17,05 m alebo najlepších dvanásť): Tamgho 17,41, Rapinier (obaja Fr.) 17,39, Ch. Taylor 17,36, Claye (obaja USA) 17,08, Pichardo (Kuba) 17,06, Tung (Čína) 16,98, Oprea (Rum.) 16,91, Laine (Haiti) 16,87, Schembri (Tal.) 16,83, Fiodorov (Rus.) 16,83, Tsiámis (Gr.) 16,69, Saku Bafuanga Baya (Fr.) 16,63

Ženy:
Oštep - kvalifikácia - do finále postúpili (limit 61,50 m alebo najlepších dvanásť): Abakumovová (Rus.) 69,09, Mickleová (Aus.) 65,73, Viljoenová (JAR) 64,51, Stahlová (Nem.) 64,51, Mitchellová (Aus.) 62,80, Jelacová (Srb.) 62,68, Obergföllová (Nem.) 62,36, Sudaruškinová (Rus.) 62,20, Flincková (Švéd.) 61,96, Rebryková (Ukr.) 61,70, Ling-wei (Čína) 61,51, Babarandová-Liyanageová (Srí Lanka) 60,39

4x400 m - rozbehy - do finále postúpili: Rusko 3:23,51, USA 3:25,18, Veľká Británia 3:25,39, Nigéria 3:27,39, Francúzsko 3:27,75, Taliansko 3:29,62, Rumunsko 3:29,62, Ukrajina 3:29,63