Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. aug. 2022Milica
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Boh sa nezastane len neplodnej, on pozorne pohliada na slabých a utláčaných.
Boh sa nezastane len neplodnej, on pozorne pohliada na slabých a utláčaných.
26.07.2021 15:00 Zaujímavosti
Boh robí z neplodnej plodnú
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.07.2021 15:00 Zaujímavosti

Boh robí z neplodnej plodnúJej príbeh je povzbudením pre každého, kto či už v minulosti alebo aj v prítomnosti zápasil s dojmom menejcennosti. Je určený tomu, kto bol niekedy vysmievaný a komu sa zdalo, že zvyšok sveta má všetko, po čom túžil, pričom jemu sa nedostalo ničoho.


Bola raz žena, ktorej meno nemalo v sebe nič nezvyčajné. Volala sa Anna a na prvý pohľad pôsobila tak, že nemá dôvod trápiť sa ani väčším a ani menším problémom. Vydala sa, a hoci jej muž mal ešte jednu ženu, ako bývalo v tom čase obyčajom, ju ľúbil oveľa viac a nehanbil sa city voči nej prejavovať. Niečo jej i napriek tomu chýbalo, a to tak veľmi, že jej tvár ustavične prezrádzala hlboký smútok.

 

Neplodná
Anna neporodila ani jedno dieťa, a trvalo to tak dlho, že bolo celkom zrejmé, čím trpí. Bola jednoducho neplodná. Povzniesť sa nad to nedokázala, aj keď ju manžel utešoval a zaobchádzal s ňou pekne. Navyše druhá žena, teda jej sokyňa, sa stala už niekoľkonásobnou matkou a svoju prednosť neváhala Anne predkladať v posmeškoch a urážkach.

 

 

Prečítajte si: Dejiny vyvoleného ľudu: Muž, ktorého listy z väzenia zmenili tisíce životov

 

Modlitba
Anna sa sužovala čoraz viac, a tak sa vybrala skúsiť pomoc v chráme. V modlitbe vyliala svoje srdce Bohu a hovorila s ním tak zvláštne a v takom silnom emočnom rozpoložení, až si ju všimol dokonca aj tamojší kňaz. Najskôr mu jej správanie pripadalo veľmi čudné a obvinil ju z opilectva. Keď mu ale Anna v úprimnosti vylíčila svoju situáciu a on sa presvedčil, že neklame, zaželal jej, aby sa jej túžba splnila. Anna sa nemodlila len tak hocijako. Že to myslí vážne potvrdila aj sľubom, ktorý Bohu zložila. Vraj ak sa nad ňou zľutuje a vypočuje ju, ona mu chlapca daruje a v správnom veku ho pošle na službu do chrámu.

 

 

Syn
Po čase sa naozaj dočkala a narodil sa jej syn. Dala mu meno Samuel a jej radosť z neho bola veľká. Vychovávala ho, kým mohla, a len čo sa skončilo obdobie kojenia, nemeškala a dala Bohu to, k čomu sa zaviazala. Chlapec sa vyučoval a bol Bohom povolaný za slávneho proroka, ktorý bdel nad celým Izraelom.

 

 

Mohlo by vás zaujímať: Dejiny vyvoleného ľudu: Mesiáš, ktorý zmenil celý svet

 

Boh to urobí
Boh sa nezastane len neplodnej, on pozorne pohliada na slabých a utláčaných. Robí to s obľubou, pretože jeho prednosťou je láska. Keby sa aj celý svet obrátil chrbtom, dá sa spoľahnúť, že Boh sa rovnako nikdy nezachová. Keď potrápi sklamanie, zrada a osamelosť, Boh je blízko a sľubuje, že od neho nijaké ublíženie nikdy nevzíde. Skrátka a dobre, On slabosť premieňa na silu a kto sa predtým vysmieval, bude neskôr zahanbený.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok