Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Rozhodnutie je už na nás samotných.
Rozhodnutie je už na nás samotných.
23.07.2020 06:46 Zaujímavosti
Boh ponúka možnosť vyhlásenia osobného bankrotu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.07.2020 06:46 Zaujímavosti

Boh ponúka možnosť vyhlásenia osobného bankrotuPonuka od Boha je vždy dokonalá a s možnosťou čo najväčšieho benefitu pre človeka.


Dlžník
Je to asi známa skutočnosť, že pokiaľ sa človek zadĺži, ťažoba dlhu je cítiteľná. Niekedy o nej vie len on sám, inokedy je to verejné tajomstvo, o ktorom sa pošepkáva, ale hlas sa pri jeho odhaľovaní nikdy nezvýši na takú úroveň, na akej sa vedie obyčajný rozhovor, a to len preto, aby nebodaj nevzniklo obvinenie z klebetenia.

 

 

Ak na splatenie dlhu má k dispozícii dostatočný obnos peňazí, potom sa nemá čím trápiť a mesiac po mesiaci sa z bremena odkrajuje. Horší je už prípad, keď situácia alebo k nej vedúce okolnosti znemožňujú plniť si záväzok, potom sa zodpovednosť zväčšuje s každým ďalším telefonátom od exekútora, ktorý vyvíja nátlak, blokuje účet a posiela také aj onaké upomienky.
 

Bankrot

Našťastie, svet vymyslel spôsob, ako sa vyslobodiť a zbaviť sa niečoho, čo prenasleduje aj v spánku. Existuje príležitosť vyhlásiť osobný bankrot, a ak sa to podarí, dlžník vystúpi z bludného kruhu a začne si dávať do poriadku osobný aj pracovný život. Iste, musí sa rátať so zdĺhavou a nanajvýš otravnou birokraciou a niekoľko mesiacov sa čaká, kým súd rozhodne, či je žiadosť schválená a či nie. Ak sa žiadosti vyhovie, teraz už bývalý dlžník spláca iba malú sumu mesačne, aby tak dal to, čo náleží spoločnosti, ktorá ho tak ochotne zastupovala. Upozornenie je však výrazné a nesmie sa na neho zabúdať. Stačí jeden mesiac splátku nedoručiť a celá záležitosť vstane z mŕtvych.
 

 

Dokonalý bankrot
Naproti tomu je tu Boh, ktorý je ochotný pozliepať jednu ľudskú dušu a dať jej nový a dosiaľ nepoznaný zmysel. U neho osobný bankrot prebieha úplne inak.
 

Podmienky
Zúčastniť sa ho môže ktokoľvek, kto spĺňa kritériá vypísané v nasledujúcom zozname.
Osobný bankrot pred Bohom sa vyhlasuje, keď:
1. si človek uvedomí temnú silu hriechu a vina ho zožiera viac ako najväčší plameň
2. keď je minulosť príliš zraňujúca a srdce si pýta uzdravenie
3. keď je niekto nešťastný
4. keď sa niekomu zdá, že je šťastný
5. keď je niekto chorý
6. keď je niekto zdravý
Myslím, že najlepšie to vystihne, ak napíšem, že Boh neodmietne nikoho.
 

 

Ako na to
Nebude treba ani podpísanie zmluvy, ani nie je vyžadované byť súčasťou školenia. Jednoducho sa má vstúpiť na tiché miesto - na také, na ktorom bude žiadateľ sám.
Prihovorí sa k Bohu a pomodlí sa modlitbu spasenia.

 

"Ježiš, ja verím, že si syn Boží. Verím, že si za mňa zomrel a verím, že si vstal z mŕtvych pre moje ospravedlnenie. Potrebujem ťa, lebo viem, že iba ty ma môžeš očistiť z viny, zranení a všetkého, čo je v mojom srdci. Pozývam ťa do môjho života."


A bankrot je dokončený. Splácať sa nemusí nič, pred Bohom je od tej chvíle akýkoľvek hriech zabudnutý. Vstupuje sa do nového začiatku, a najlepšia správa je, že viac pocit osamelosti nebude jestvovať. reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, Pexels, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok