Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. aug. 2020Ľubomíra
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
06.07.2020 06:51 Zaujímavosti
Boh jej poslal odkaz
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.07.2020 06:51 Zaujímavosti

Boh jej poslal odkazNa niečo logika nestačí.


Niekedy je to ľahšie
Keď sa človek ocitne tvárou v tvár niečomu naozaj nezvyčajnému, hľadá pre to odôvodnenie. Je to možno ľahšie ako priznať si, že existuje čosi väčšie, čosi neuchopiteľné a presahujúce všetko a každého. Je to jednoduchšie ako pokoriť sa a uznať, že Boh nie je výmysel a že nie je len vybájený spôsob, ako urobiť ťažký život o trochu znesiteľnejším.


Áno, Boh je pravdivý a na to, aby potešil milovaného, neváha použiť akýkoľvek prostriedok. Niekedy si zámerne vyberie taký, aby nebolo najmenšej pochyby, že to bol on, kto odhalil skrytosť.

 

Modlitba
Sedela na posteli vo svojej izbe a modlila sa. Bolo jej úzko na duši, predkladala Bohu nielen žiadosť a tichý nárek, ale aj otázku.


„Pane," hovorila, „veď ty vidíš, ako mi je a čo sa stalo. Viem, že miluješ aj tých, ktorí mi ublížili, ale viem aj to, že si spravodlivý. Nepopieram svoj podiel viny, no aj tak mám pocit, že sa mi udiala nespravodlivosť a bolí ma to."


Zmietala sa kdesi medzi hnevom a smútkom. Čoho bolo viac, to sa nedá len tak posúdiť. Stačí, ak sa napíše, že to nebolo nič príjemné a že musela vynaložiť obrovské úsilie, aby prekonávala hodinu za hodinou a venovala sa zvyčajnej povinnosti.

 

 

Návšteva
Uplynula asi hodina od ukončenia modlitby. Do domu vstúpila návšteva a ona sa k nej, ako slušnosť kázala, pripojila. Uchmatla si miesto v obývačke a usmievala sa.


Jej rodinu navštívil pastor a priviedol aj dvoch hostí. Spoznala tak misionárov, ktorí slúžili, okrem iného, aj tak, že v prípade záujmu prichádzali do domácností a modlili sa za potrebu plynúcu buď z fyzickej záťaže, alebo emocionálnej bolesti.


„Budeme sa modliť aj za teba," navrhol misionár. Nebolo to síce v pláne, ale dievčina sa potešila. V duchu Boha prosila, aby ju prostredníctvom muža povzbudil alebo jej odovzdal nejaké posolstvo. Ani sa nenazdala a skutočne sa to stalo.


„Boh má pre teba odkaz," prehovoril misionár a dievčine sa skrátil dych, tak veľmi bola v napätí. „Hovorí ti, aby si sa nebála. Že je s tebou a vie o tom ťažkom období, ktorým si práve prechádzaš. Pomôže ti dostať sa z toho a naplní sa aj jeho spravodlivosť."

 


Treba ešte podotknúť, že nebol nikto, komu by sa bola zdôverila s jej terajšou situáciou, takže možnosť, že by misionár odniekiaľ vypátral informáciu, bola absolútne nemožná. Boh tak nielenže vyjadril lásku, keď jej sľúbil oporu, ale odpovedal aj na otázku, ktorú mu v modlitbe pred príchodom hostí položila. Nespravodlivosť neostane nepovšimnutá. reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok