Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. okt. 2021Vladimíra
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračná fotografia
Ilustračná fotografia
23.09.2021 07:54 Zaujímavosti
Boh je najväčší odborník na hľadanie stratených
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.09.2021 07:54 Zaujímavosti

Boh je najväčší odborník na hľadanie stratenýchPokiaľ by sa mala vyzdvihnúť len jedna jediná charakteristika Boha, hoc je ich viac ako ľudí na svete, potom by to mohla byť Jeho neprestávajúca starostlivosť o stratených.


Odkedy vnikol na zem hriech a ľudstvo sa vzdialilo od počiatočného Stvoriteľovho zámeru, začal sa odvíjať kolobeh neustálych strát. Najskôr sa stratila neopísateľná blízkosť Boha s človekom, potom sa pridávalo ďalšie a ďalšie, až sa vytvorila obrovitánska hŕba. Čas beží, mení sa storočie a aj spoločnosť vyzlieka a premieňa kabáty, ale nepríjemnosť so strácaním je akosi nemenná. Kto to zastaví?

 

 

Sám seba
Nie je možné vystúpiť z točiaceho sa kruhu. Nie je v možnostiach jednotlivca, ba ani všetkých smrteľníkov, aby sa v kalendári napísal aspoň jediný dátum, počas ktorého by sa nič nestratilo.
Raz zmiznú veci, a to je prežiteľné. Potom sa však akoby vymažú príbehy, milovaní sú cudzí a z blízkych sú vzdialenejší než deň a noc. A najhoršie je, ak človek stratí sám seba. V prípade poslednej menovanej straty sa dá ťažko predstierať, že sa neudialo čosi strašné, veď pred sebou samým nikto neunikne ani na stotinu sekundy.

 

Prečítajte si: Sen z neba jej pomohol lepšie žiť na zemi

 

Ovce
Povznášajúca skutočnosť je v tejto záležitosti postoj Boha, ktorý prináša upokojenie a nádej, že napokon to môže dopadnúť aj inak ako zle. V Biblii sa dozvedáme o Jeho potrebe chrániť, o túžbe pomáhať a láske, ktorá prekonáva aj smrť. Taktiež je však nesmierne dôležité pripomenúť si, čo je ochotný urobiť pre tých, ktorí sa stratili. Aj Ježiš o tom neraz rozprával v príbehoch a ich posolstvo je nesmrteľné. Často sa na znázornenie človečenstva používa prirovnanie k ovciam, pričom ak my sme ovce, tak Boh je náš dobrý pastier.

 

On ako bezchybný a zhovievavý bedlivo stráži svoje stádo, veselí sa s ním a odháňa vlkov. Nanešťastie, do dokonalosti vstúpi nečakané, a z počtu sto sa jedna zblúdená ovečka stratí. Možno si myslí, že je to len hra, možno to tak nechcela. Alebo sa nazdávala, že pastier jej nedopraje a nesplní, po čom srdce túži, a tak sa zatúla. Zvyšné stádo sa drží v blízkosti dobrodinca, nemá a ani nehľadá dôvod na odchod. Ale on, ktorý má predsa zodpovednosť a predovšetkým ho vedie najčistejší cit, nemôže dopustiť, aby sa to skončilo tragicky.

 

Možno vás zaujme: Šokujúce svedectvo bývalého mafiána

 

„Počkajte ma tu. Ja sa hneď vrátim," zašepká pastier. Stádo sa nespokojne otáča, ovce by sa ho aj pokúsili odhovoriť, ale vedia, že je to zbytočné. Pridobre ho poznajú, a uvedomujú si, že ak by nešiel hľadať, zaprel by sám seba. Čo na tom, že bezpečie opustila len jedna a že by sa mohol pýšiť 99 inými, ktoré zostali na rovnakom mieste? Nie, on vstane, nechá nedokončenú prácu a kráča a kráča, až kým stratenú nenájde, nezovrie ju v náručí a neprivedie tam, kam patrí. A ona, zatúlaná nešťastnica, má konečne príležitosť netrápiť sa.

 

 

Áno, Boh je najlepší odborník. Hoc by sme si namýšľali, že o našej samote a stratenosti nemá potuchy, On vidí a všíma si. Naťahuje ruky, volá a beží v ústrety. Nemá radosť, keď sme bez seba.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok