Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. máj. 2023Ferdinand
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Boh je nalepší liek
Boh je nalepší liek
07.06.2021 07:45 Zaujímavosti
Boh je najlepší liek na vyplnenie prázdnoty
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.06.2021 07:45 Zaujímavosti

Boh je najlepší liek na vyplnenie prázdnotyNie je dvakrát príjemné uvedomiť si, že kúsok vnútra zíva prázdnotou. Či už je to spôsobené tým, že ktosi blízky opustil svet, alebo sa len rozpadol vzťah akéhokoľvek druhu, nájsť sa v podobnej pozícii nikdy neprináša na pery úsmev.


Človek sa vtedy až príliš silno presviedča, ako rýchlo môže nastať koniec, a to mu pripomína, že čo má, môže taktiež kedykoľvek stratiť.

 

Bez účinku
Jeden pohľad na situáciu napovedá, že vyprázdnené miesto zostane nevyplnené vždy, ale druhý, ten optimistickejší vie, že nič nie je len tak. Ak sa srdce ochudobnilo o jednu tvár, je pravdepodobné, že vytvorená diera dostane príležitosť vtesať si inú. Problém tkvie v tom, že ľudstvo je odjakživa priťahované vyhľadávať čo najrýchlejšie východisko, ktoré, nanešťastie, spôsobí ešte väčšie utrpenie.

 

Najčastejšia reakcia na prázdno spočíva v naháňaní možností, ako sa ho zbaviť. Skúša sa buď priveľa jedla, spíja sa alkoholom, skáče sa z aféry do aféry alebo sa uchyľuje k zaťaženiu v práci. Pravdaže, je to bláznovstvo bez účinku. Je však aj zaručený a o tisíc ráz efektívnejší spôsob, ako sa s prázdnotou vysporiadať.

 

Bolo ich dvanásť
Keď Ježiš začínal službu a konečne nastal čas, aby vystúpil verejne, zozbieral si neveľkú skupinu najbližších nasledovníkov. Dodnes ich svet pozná ako učeníkov, pričom ich počet Spasiteľ starostlivo zvážil a určil na číslo dvanásť. Zrada ale neobišla ani Božieho syna, a jeden zo stúpencov, menom Judáš, ho zapredal za tridsať strieborných. Zariadil tak jeho ukrižovanie, a hoci príbeh sa neskončil, pretože Ježiš bol vzkriesený z mŕtvych, Judášova púť ostala naveky poznačená temnotou. On sám sa tak nechal dohrýzť výčitkami svedomia, že spáchal samovraždu obesením.

 

Ježiš vstúpil na nebo, zoslal Ducha svätého a naplánoval všakovaké dobrodružstvá, ale prázdno nevymizlo. Bolo ich predsa dvanásť a odrazu jeden chýbal. Nezáležalo na tom, že Judáš ani zďaleka nespĺňal definíciu dokonalosti, nedalo sa poprieť, že jeho odchod narobil zmätok.

 

Výber
Nakoniec sa Peter, posmelený múdrosťou od Boha, dal do reči a navrhol, aby sa prázdne miesto zaplnilo. Boli aj iní muži, ktorí poznali a nasledovali Ježiša, a hádam by sa našiel niekto, kto by vstúpil tam, kam treba. Urobil sa zoznam, na konečné rozhodnutie sa použil lós a do počtu dvanástich sa určil učeník Matej.

 

Nie je ľahké vyrovnať sa s chýbajúcou časťou, ale v Bohu sa aj najväčšia prázdnota zaplní. Ako? On vždy dodá potrebné vedenie. Predovšetkým ponúkne lásku a neskôr aj niečo navyše. Jemu na tom predsa najviac záleží.reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok