Body Slovanu nepriniesol ani nádherný gól Sádeckého

NETKY.SK • 25 Október 2017, 21:38 • 2 min

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v druhom súboji v rámci trojzápasovej domácej série v KHL s Lokomotivom Jaroslavľ 2:3. V tabuľke Západnej konferencie zostávajú na 12. mieste, na ôsmy Severstaľ Čerepovec strácajú naďalej 11 bodov.

Domáci mali výborný vstup do stretnutia a v 7. minúte ich v presilovke dostal do vedenia kanadský útočník Zach Boychuk. Hostia potom zlepšili hru a dvoma presnými zásahmi otočili skóre, Slovan ale dokázal vyrovnať po gólovej lahôdke mladíka Borisa Sádeckého. Víťazný gól Lokomotivu strelil necelých päť minút pred koncom Pavel Kraskovskij. Malé jubileum oslávil útočník Slovana Juraj Mikúš, ktorý odohral 200. zápas v KHL.

Zverenci trénera Eduarda Zankovca zakončia domácu šnúru piatkovým duelom s SKA Petrohrad (19.00).

Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 7. Boychuk (Genoway), 46. Sádecký (Genoway) - 20. Kozun (Kronwall), 26. Apalkov (Ľubuškin, Mosaľov), 56. Kraskovskij (Korškov, Koledov). Rozhodovali: Kuľov, Fatejev – Ivanov, Strelcov (všetci Rus.), vylúčení: 5:3 na 2 min., navyše Hrnka (Slovan) 10 min. za nešport. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 7554 divákov.

Slovan Bratislava: Mazanec – Ebert, Després, Meszároš, Bačik, Voráček, Švarný, Sersen – Řepík, Boychuk, Kašpar – Genoway, Viedenský, Hrnka – Skalický, Šťastný, Bezúch – Mikúš, Sádecký, Hecl

Lokomotiv Jaroslavľ: Sudnicin – Nakládal, Kronwall, Koledov, Ľubuškin, Manuchov, Rafikov, Čerepanov – Kozun, Kontiola, Romanov – Mosaľov, Apalkov, Averin – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Kadejkin, Ivanov, Lugin - Alexejev

Slovan, už aj s navrátilcom Sersenom, mal parádny vstup do zápasu, od úvodu pritlačil silného súpera a vytváral si šancu za šancou. Dobré príležitosti zahodili novic v zostave "belasých" Bezúch, český legionár Řepík i kapitán Meszároš. V 6. minúte unikol obrane Lokomotivu Boychuk, o lepšie zakončenie ho obral podrazením Manuchov. Kanadský útočník si všetko vynahradil v následnej presilovke, keď zužitkoval prihrávku Genowaya a poslal Slovan do vedenia. Hostia sa postupne prebrali z letargie, Mosaľov mohol v 19. min. vyrovnať, ale faulovaný nedotiahol blafák do úspešného konca. Skórovať sa podarilo až v závere tretiny Kozunovi v početnej výhode.

Lokomotiv pokračoval aj v druhej časti v aktívnej hre. V 26. min. potrestal nedôslednosť domácej defenzívy Apalkov, ktorý po prihrávke Ľubuškina nemal problém trafiť do odkrytej bránky - 1:2. Hostia si oproti prvej tretine dávali väčší pozor, aby pri vysokom forčekingu domácich nezmätkovali v obrane a nepúšťali už slovanistov do vážnejšej koncovky. Ojedinelú streleckú príležitosť mal v 36. min. Boychuk, po jeho delovke skončil namiesto puku v bránke Kašpar.

Slovan bez ujmy prežil oslabenie na prelome tretín a v 46. minúte prišla gólová lahôdka mladíka Sédeckého, ktorý sa najprv efektne zbavil súperovho obrancu a v nájazde demitrovským spôsobom prekonal Sudnicina v bránke Lokomotivu - 2:2. Zápas dostal ešte väčšie grády. Domácich držal v hre Mazanec, ktorý v 52. min. kryl tutovku Mosaľova a v oslabení si poradil aj s pokusmi Kozuna a Kronwalla. V 56. minúte už ale ani on nestačil na koncovku Kraskovského, ktorému pripravil gól ako na podnose Korškov. "Belasým" sa napriek vehementnej snahe už vyrovnať nepodarilo.

Hlasy po zápase:

Michal Sersen, obranca Slovana: "Nebolo to z mojej strany ideálne, ale ani najhoršie. Od striedania k striedaniu som sa do toho dostával. Myslím si, že sme podali dobrý výkon, škoda, aspoň bodík sme si zaslúžili. Na takejto hre môžeme stavať."

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "Jediné, čo sa nám skutočne nevydarilo, bola druhá polovica prvej tretiny. Chlapci však siahli na dno svojich síl. Jediná chyba v závere nás napokon stála celý zápas. Sádeckého gól bol pekný, som šťastný, že skóroval."

Dmitrij Kvartaľnov, tréner Lokomotivu: "Samozrejme, sme šťastní z výhry. Bol to napínavý zápas, ponúkol divákom veľa zábavy. V každom prípade, sme spokojní so ziskom troch bodov."