Béla
Bugár

Zuzana
Čapútová

Eduard
Chmelár

Štefan
Harabin

Marian
Kotleba

Milan
Krajniak

František
Mikloško

Rober
Mistrík

Róber
Švec

Bohumila
Tauchmannová

Juraj
Zábojník

Maroš
Šefčovič

Ivan
Zuzula

Jozef
Menyhárt

Martin
Daňo
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. feb. 2019Lívia
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
14.06.2018 09:38 Ekonomika
Blíži sa termín povinnej elektronickej komunikácie fyzických osôb podnikateľov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.06.2018 09:38 Ekonomika

Blíži sa termín povinnej elektronickej komunikácie fyzických osôb podnikateľovBRATISLAVA - S blížiacim sa termínom povinnej elektronickej komunikácie fyzických osôb podnikateľov finančná správa rozširuje informačnú kampaň o nových povinnostiach.


Po školeniach, edukačných videách, informačných materiáloch či informovaní prostredníctvom sociálnych sietí sa zameriava aj na poštové zásielky. Súčasťou oficiálnej pošty z finančnej správy bude informačný leták. Ten ponúka základné informácie o nových povinnostiach a prehľadný kalendár termínov na vybavenie si elektronickej komunikácie.

 

Cieľom finančnej správy je rozšíriť informáciu o povinnej elektronickej komunikácii fyzických osôb podnikateľov čo najväčšiemu počtu ľudí. Za týmto účelom pridáva aj informovanie verejnosti prostredníctvom tlačeného informačného letáku, ktorý bude súčasťou odchádzajúcej pošty z finančnej správy. Informačné letáky budú k dispozícii aj na klientskych zónach daňových úradov.

 

Finančná správa chce vďaka tomuto opatreniu zacieliť informácie na skupinu ľudí, ktorí sa o povinnosti elektronickej komunikácie nedozvedeli z televíznych správ, rádií, z novín či sociálnych sietí. Informačný leták je koncipovaný tak, aby aj v prípade, že sa dostane do rúk niekomu, koho sa elektronická komunikácia netýka, alebo ju už využíva, nezabudol upozorniť aj ľudí vo svojom okolí. Každý totiž môže mať vo svojom okolí fyzické osoby podnikateľov, ktorí buď o svojej novej povinnosti nevedia, alebo si ju odkladajú.

 

Informačný leták upozorňuje aj na to, že ako prvé sa musia zaregistrovať fyzické osoby podnikatelia, ktoré zamestnávajú minimálne jedného zamestnanca, alebo tie, ktoré požiadali o odloženie termínu na podanie daňového priznania. Posledný termín na podanie prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z príjmov zo závislej činnosti, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za máj 2018 je potrebné podať do konca júna. To platí aj pre odložené daňové priznanie. Pre víkend však termín pripadne až na 2. júl 2018. Ak teda chcú podať daňové subjekty tieto podania ešte v papierovej forme, musia tak spraviť do konca júna.

 

"Náš leták ponúka aj prehľad možných spôsobov registrácie na elektronickú komunikáciu s finančnou správou, a to pomocou eID karty, teda občianskeho preukazu s elektronickým čipom, pomocou kvalifikovaného elektronického podpisu (KEP), ktorý je možné získať u certifikačných autorít, alebo prostredníctvom dohody o elektronickom doručovaní. Znamení to, že fyzická osoba podnikateľ uzavrie so správcom dane písomnú dohodu o elektronickom doručovaní priamo na daňovom úrade, ak je zároveň aj platiteľom spotrebných daní, tak aj na colnom úrade," radí Ivana Skokanová, hovorkyňa finančnej správy.

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok