Björgenová a Brandsdal vyhrali úvodné šprinty

NETKY.SK • 29 November 2014, 13:52 • 2 min

KUUSAMO - Nórka Marit Björgenová a jej krajan Eirik Brandsdal sa stali víťazmi úvodných šprintérskych pretekov nového ročníka Svetového pohára v behu na lyžiach v stredisku Ruka vo fínskom Kuusame.

Björgenová zvíťazila vo finále pred Slovinkou Katjou Višnarovou a krajankou Maiken Caspersen Fallovou. Medzi mužmi obsadili Nóri prvé štyri miesta celkového poradia, za Brandsdalom bol druhý Petter Northug a tretí Sonde Turvoll Fossli.

Slovenskí reprezentanti sa v 1,4 km dlhom šprinte klasickou technikou nedostali z kvalifikácie do boja o bodované umiestnenia. Skúsená Alena Procházková obsadila v kvalifikácii 62. miesto a nezmestila sa do tridsiatky postupujúcich do vyraďovacej časti. Za najrýchlejšou kvalifikantkou - Nórkou Ingvild Flugstad Östbergovou - zaostala o 22,23 s.

V mužskej kvalifikácii sa predstavil Peter Mlynár a v 87-člennej konkurencii obsadil 76. miesto. Víťazom sa stal Rus Alexander Panžinskij, za ktorým slovenský reprezentant zaostal o 14 sekúnd.

Svetový pohár v behu na lyžiach - Kuusamo (Fín.).

Šprint žien klasickou technikou na 1,4 km - finále: 1. Marit Björgenová (Nór.) 2:58,33 min, 2. Katja Višnarová (Slovin.) +0,45, 3. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) +1,69, 4. Ingvild Flugstav Östbergová (Nór.) +3,02, 5. Ida Sargentová (USA) +5,95, 6. Natalia Matvejevová (Rus.) +12,36,... 62. Alena Procházková (SR) v kvalifikácii

Šprint mužov klasickou technikou na 1,4 km - finále: 1. Eirik Brandsdal (Nór.) 2:34,84 min, 2. Petter Northug (Nór.) +0,46, 3. Sondre Turvoll Fossli (Nór.) +1,17, 4. Finn Haagen Krogh (Nór.) +1,68, 5. Alexej Peťuchov (Rus.) +4,53, 6. Dmitrij Usťugov (Rus.) +14,62,... 76. Peter Mlynár (SR) v kvalifikácii