Bielorusi si poradili s Nemcami

NETKY.SK • 17 Máj 2014, 18:10 • 2 min

MINSK - Bieloruská hokejová reprezentácia uspela v sobotňajšom popoludňajšom zápase na 78. majstrovstvách sveta v Minsku, keď otočila duel proti Nemecku z 0:2 na 5:2.

Zverenci trénera Glena Hanlona majú na svojom konte deväť bodov z piatich duelov a priebežne sa posunuli na druhú priečku v tabuľke základnej B-skupiny Nemci sú s piatimi bodmi na šieste priečke.

Nemci začali dobre a po presných zásahoch Hospelta a Bartu viedli už 2:0. Ešte pred prvou sirénou však skorigoval Stepanov a v druhej tretine vyrovnal Ugarov. V tretej dvadsaťminútovke pridali Bielorusi ešte tri góly a pripísali si cenné tri body.

Výsledok - B-skupina (Minsk Arena):
Bielorusko - Nemecko 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Góly: 6. Stepanov (Grabovskij, Kaľužnyj), 35. Ugarov (Stepanov), 43. Grabovskij (S. Kosticyn, Kaľužnyj), 45. Platt (Stasenko, Stas), 50. Grabovskij (S. Kosticyn) - 9. Hospelt, 12. Barta (Schütz, Mauer)
Vylúčení: 2:1 na 2 min, navyše: Stasenko (Biel.) 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Vinnerborg - Dahmen (obaja Švéd.), Fluri (Švaj.)

8. Kazachstan 5 0 0 2 3 11:22 2
Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.