Biatlon-SP: Svendsen dominoval v stíhacích pretekoch, Hurajt 48.

NETKY.SK • 12 Január 2014, 14:08 • 2 min

RUHPOLDING - Svetový pohár v biatlone v Ruhpoldingu (Nem.) - stíhacie preteky mužov na 12,5 km.

Nórsky reprezentant Emil Hegle Svendsen triumfoval v nedeľňajších stíhacích pretekoch mužov na 12,5 km v rámci 5. kola Svetového pohára v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu. Dvadsaťosemročný rodák z Trondheimu sa radoval aj v sobotňajších vytrvalostných pretekoch na 20 km. Pre Svendsena to bolo 35. víťazstvo vo SP v kariére. Dvojnásobný olympijský víťaz vyhral s náskokom 18-sekundovým pred Slovincom Fakom Jakovom. Tretie miesto obsadil Rus Jevgenij Garaničev (+21,8 s).

Slovenský reprezentant Pavol Hurajt nezopakoval sobotňajšiu bezchybnú streľbu. Tridsaťpäťročný skúsený harcovník sa v nedeľu na streleckých položkách pomýlil dovedna štyrikrát (1+0+2+1) a skončil na 48. pozícii s odstupom takmer štyroch minút za víťazným Svendsenom.

Svetový pohár v biatlone - Ruhpolding (Nem.):
Stíhacie preteky mužov na 12,5 km: 1. Emil Hegle Svendsen (Nór.) 32:38,2 min (0 trestných okruhov), 2. Jakov Fak (Slovin.) +18,0 s (0), 3. Jevgenij Garaničev (Rus.) +21,4 (1), 4. Simon Eder (Rak.) +25,5 (0), 5. Simon Fourcade (Fr.) +27,2 (1), 6. Tarjei Bö (Nór.) +30,6 (0),...Pavol Hurajt (SR) +3:54,1 min (4)