Biatlon-SP: Soukalová víťazne aj v stíhačke, Kuzminová 27.

NETKY.SK • 12 Január 2014, 12:34 • 2 min

RUHPOLDING - Svetový pohár v biatlone v Ruhpoldingu (Nem.) - stíhacie preteky žien na 10 km.

Česká reprezentantka Gabriela Soukalová sa stala víťazkou nedeľňajších stíhacích pretekov žien na 10 km v rámci 5. kola Svetového pohára v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu. Dvadsaťštyriročná biatlonistka nechybovala na štyroch streleckých položkách ani raz a v cieli mala výsledný čas 30:39,8 min. Na druhom mieste skončila Nórka Tora Bergerová s mankom takmer desiatich sekúnd. Tretia bola Fínka Kaisa Mäkäräinenová (+38,9 s).

Najlepšej slovenskej biatlonistke Anastasii Kuzminovej nedeľňajšie preteky nevyšli. Olympijská víťazka zo ZOH 2010 obsadila až 27. miesto, keď pokazila úvodné dve strelecké položky v ľahu, kde sa pomýlila dokopy šesťkrát. V stojke potom pridala ešte ďalší chybný výstrel. Jana Gereková skončila na 34. pozícii, Natáliu Prekopovú klasifikovali na predposlednej 54. priečke.

Svetový pohár v biatlone - Ruhpolding (Nem.)
Stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Gabriela Soukalová (ČR) 30:39,8 min (0 trestných okruhov), 2. Tora Bergerová (Nór.) +9,7 s (1), 3. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +38,9 (3), 4. Franziska Preussová (Nem.) +44,7 (1), 5. Veronika Vítková (ČR) +45,3 (1), 6. Julia Džimová (Ukr.) +48,1 (1),...27. Anastasia Kuzminová +2:45,0 min (7), 34. Jana Gereková +3:38,7 (4), 54. Natália Prekopová (všetky SR) +6:16,4 (3).