Bayern rozhodol o víťazstve 4:0 nad Stuttgartom už v prvom polčase

NETKY.SK • 7 November 2015, 17:46 • 2 min

BERLÍN - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotňajšom zápase 12. kola nemeckej bundesligy nad VfB Stuttgart presvedčivo 4:0.

Zverenci trénera Pepa Guardiolu rozhodli o triumfe už v prvom polčase, keď súperovi nasúkali štyri góly a po zmene strán bezpečne kontrolovali dianie na ihrisku. Na čele tabuľky zvýšili Bavori svoj náskok pred Borussiou Dortmund na 8 bodov, "žlto-čierni" však majú k dobru nedeľňajšie derby so Schalke 04 Gelsenkirchen.

1. FC Kolín získal cenný skalp Bayeru Leverkusen, na ktorého pôde zvíťazil 2:1 vďaka dvom presným zásahom Dominica Maroha. V drese "capkov" zasiahol do diania v 71. minúte slovenský reprezentant Dušan Švento a dve minúty po jeho príchode na trávnik hostia strelili víťazný gól.

Trojzápasovú víťaznú šnúru Wolfsburgu prestrihol Mainz, ktorý nad účastníkom skupinovej fázy Ligy majstrov zvíťazil 2:0. VfL doplatil na skoré vylúčenie Juliana Draxlera, ktorý sa porúčal z ihriska už v 13. minúte.