Bayern pokračuje v sérii bez prehry, Norimberg stratil 1. výhru v závere

NETKY.SK • 14 December 2013, 17:46 • 2 min

BERLÍN - Nemecký futbalový majster Bayern Mníchov nezaváhal ani v sobotňajšom zápase 16. kola Bundesligy, keď na domácom štadióne zdolal Hamburg 3:1.

Zverenci španielskeho trénera Pepa Guardiolu tak natiahli sériu nezdolanosti v lige na 41 zápasov. Bayern tak prezimuje na čele tabuľky.

Norimberg so slovenským legionárom Róbertom Makom, ktorý nastúpil do hry v 89. minúte, neukoristil prvú výhru v sezóne, keď remizoval na trávniku Hannoveru 3:3. Hostia viedli v súboji po prvom polčase už 3:0, ale druhé dejstvo nezvládli a v nadstavenom čase im druhým gólom v súboji vzal všetky body M. Diouf.

Dortmund prehrával na štadióne Hoffenheimu už 0:2, ale napokon výber Jürgena Kloppa dokázal uhrať remízu po výsledku 2:2.

V ďalších súbojoch soboty FC Augsburg jasne zdolal Eintracht Braunschweig 4:1 a FSV Mainz remizoval s Borussiou Mönchengladbach 0:0.

sumáre - 16. kolo:
      Bayern Mníchov - Hamburger SV 3:1 (1:0)
      Góly: 42. Mandžukič, 52. Götze, 90.+3 Shaqiri - 87. Lasogga, 71.000 divákov.

Hannover 96 - 1. FC Norimberg 3:3 (0:3)
      Góly: 87. a 90.+2 Diouf, 60. Bittencourt - 30. Hloušek, 38. Drmič, 41. Nilsson, 39.000 divákov.
      /R. Mak (Norimberg nastúpil v 89. minúte/

1899 Hoffenheim - Borussia Dortmund 2:2 (2:1)
      Góly: 17. Schipplock, 37. Volland - 44. Aubameyang, 67. Piszczek, 30.150 divákov.

FSV Mainz 05 - Borussia Mönchengladbach 0:0
      33.000 divákov.

FC Augsburg - Eintracht Braunschweig 4:1 (3:0)
      Góly: 30. a 33. Hahn, 23. Verhaegh (z 11 m), 75. H. Altintop - 48. Oehrl, 30.000 divákov.