Bayern Mníchov získal v rekordnom čase 24. ligový titul!

NETKY.SK • 26 Marec 2014, 07:51 • 2 min

BERLÍN - Futbalisti Bayernu Mníchov získali 24. ligový titul. V utorňajšom zápase 27. kola nemeckej bundesligy zvíťazili na pôde Herthy Berlín 3:1 a v tabuľke majú sedem kôl pred koncom sezóny pred druhým Dortmundom nedostihnuteľný 25-bodový náskok.

Skóre duelu na Olympijskom štadióne otvoril v 6. minúte Toni Kroos a o osem minút poslal Bayern do dvojgólového vedenia Mario Götze. Herthe sa síce podarilo znížiť zásluhou Gustava Ramosa, ktorý premenil nariadený pokutový kop, v 79. minúte však poistil triumf hostí Franck Ribery. Za domácich odohral celý duel slovenský reprezentant Peter Pekarík.

Bavorom sa podarilo vybojovať titul v rekordne krátkom čase a prekonali tak doterajšie maximum z minulej sezóny. Vtedy sa ešte pod vedením trénera Juppa Heynckesa tešili z ligového primátu 6. apríla 2013 v 28. kole na ihrisku Eintrachtu Frankfurt po výhre 1:0.