Bayern Mníchov a Olympique Marseille ďalšími štvrťfinalistami

NETKY.SK • 14 Marec 2012, 07:53 • 2 min

Bayern Mníchov a Olympique Marseille ďalšími štvrťfinalistami - Futbal Futbalisti Bayernu Mníchov a Olympique Marseille sa stali ďalšími dvomi štvrťfinalistami Ligy majstrov 2011/2012. Bavori v osemfinálovej odvete vo vypredanej Alianz aréne deklasovali F

Futbalisti Bayernu Mníchov a Olympique Marseille sa stali ďalšími dvomi štvrťfinalistami Ligy majstrov 2011/2012. Bavori v osemfinálovej odvete vo vypredanej Alianz aréne deklasovali FC Bazilej 7:0, keď o osude stretnutia rozhodli už v prvom polčase, štyrmi gólmi sa zaskvel Mario Gomez. Hráčom Marseille zabezpečila na San Sire v dueli proti domácemu Interu Miláno účasť medzi elitnou osmičkou aj prehra 1:2, postupový gól zariadil v druhej minúte nadstaveného času striedajúci Brandao.
      Bayern už v 11. minúte zmazal jednogólové manko zo St. Jacobs Parku, keď po odrazenej strele Kroosa sa strelecky presadil Robben. Švajčiari nedokázali udržať loptu v strede poľa a nebyť skvelých zákrokov brankára Sommera, mohli už po úvodnej polhodine prehrávať rozdielom triedy. V 39. minúte po ojedinelej útočnej akcii Bazileja mieril Alexander Frei v záklone vysoko nad. V závere polčasu Bayern opäť vystupňoval tlak a zasadil hosťom ďalšie dva gólové údery. Po centri aktívneho Robbena sa najskôr z voleja presadil Muller a v 44. minúte po priamom kope usmernil šikovnú prihrávku Badstubera za Sommerov chrbát Gomez. Kanonier Bayernu pridal v druhom polčase po troch centroch Riberyho ďalšie tri presne zásahy a stal sa ôsmym hráčom v histórii Ligy majstrov, ktorý strelil v jednom zápase štyri góly. Debakel Bazileja zavŕšil v 81. minúte Robben.
      Inter Miláno nastúpil proti Marseille s cieľom streliť rýchly gól a v prvej desaťminútovke si vypracoval dve dobre príležitosti, Sneijder i Milito však stroskotali na brankárovi Mandandovi. Hráči Marseille postupne vyšli z obrannej ulity, no vpredu boli neškodní, hlavička Remyho mierila iba do bočnej siete. V nadstavenom čase nevyužil možnosť Interu na gól do šatne Forlan. V druhom polčase si Inter nevedel poradiť s pozornou defenzívou Marseille a v 72. minúte mohol inkasovať, hlavičku Diawaru však vytlačil Julio Cesar končekmi prstov na roh. V 75. minúte sa domáci dočkali vedúceho gólu zásluhou Argentínčana Milita, no k predĺženiu neprišlo. V druhej minúte nadstaveného času totiž vyrovnal Brandao. Domácim nepomohol už ani gól Pazziniho v šiestej minúte nadstavenia.

osemfinálove odveta LM 2011/2012:
      Bayern Mníchov - FC Bazilej 7:0 (3:0)
      Góly: 11. a 81. Robben, 42. Muller, 44., 50., 61. a 67. Gomez
      Rozhodca: Clattenburg (Angl.), ŽK: Boateng - Streller, Cabral, 69.000 divákov (vypredané)
      Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Gustavo, Kroos - Robben (82. Tymoščuk), Muller (70. Schweinsteiger), Ribery - Gomez
      Bazilej: Sommer - Steinhoefer (70. Degen), Abraham, Dragovič, Park Joo Ho - Shaqiri, Cabral, Xhaka, F. Frei (62. Stocker) - Streller, A. Frei
      Prvý zápas: 0:1, do štvrťfinále postúpil Bayern

Inter Miláno - Olympique Marseille 2:1 (0:0)
      Góly: 76. Milito, 90.+6 Pazzini  - 90.+2 Brandao
      Rozhodca: Proenca (Port.), ŽK: Zanetti, Samuel, Stankovič - Diawara, Mandanda, ČK: 90.+3 Mandanda
      Inter: Cesar - Maicon, Samuel, Lucio, Nagatomo - Zanetti, Poli (74. Cambiasso), Stankovič - Sneijder (59. Obi) - Milito, Forlan (59. Pazzini)
      Marseille: Mandanda - Azpilicueta, N'Koulou, Diawara, Morel - Amalfitano, Mbia, Valbuena, Diarra, Ayew (90.+4 Bracigliano) - Remy (88. Brandao)
      Prvý zápas: 0:1, do štvrťfinále postúpilo Marseille