Bayern doma vyučoval Hannover, Dortmund i Schalke prehrali

NETKY.SK • 4 Október 2014, 17:34 • 2 min

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov potvrdili úlohu favorita v 7. kole nemeckej Bundesligy.

Na domácom trávniku suverénnym spôsobom zdolali Hannover 4:0, naprázdno ale v sobotu vyšli ďalší dvaja nemeckí účastníci Ligy majstrov - Borussia Dortmund i Schalke 04.

Obhajca titulu Bayern nemal s Hannoverom veľa práce a už do polčasu bolo rozhodnuté. Dvoma presnými zásahmi sa pod štvorgólový triumf podpísali poľský kanonier Robert Lewandowski a holandský krídelník Arjen Robben. Bavori sú tak na čele tabuľky so štvorbodovým nákokom na rovnako nezdolaný Hoffenheim. Ten si poradil vo svojej aréne so Schalke 2:1.

V domácej súťaži sa naďalej nedarí Dortmundu. Žlto-čierni doma senzačne prehrali s Hamburgom. O jediný gól zápasu sa postaral v 35. minúte Pierre-Michel Lasogga a zabezpečil pre svoj tím vôbec prvý trojbodový zápis v sezóne. Pred vlastným publikom zaváhal aj Leverkusen, ktorý remizoval s nováčikom z Paderbornu 2:2. Aspoň bod proti oslabenému súperovi zachránil v poslednej minúte Karim Bellarabi.

Na poslednú priečku klesli Brémy po remíze 1:1 s Freiburgom, slovenský legionár v drese hostí Karim Guédé prišiel na ihrisko v 81. minúte. Oba tímy tak naďalej čakajú na prvé ligové víťazstvo, Brémy majú na konte štyri a Freiburg dokonca päť nerozhodných výsledkov.

Bundesliga - 7. kolo:
      Werder Brémy – SC Freiburg 1:1 (1:1)
      Góly: 31. Di Santo – 8. Darida (z 11 m)
      /Guédé za hostí od 81. min/

Borussia Dortmund – Hamburger SV 0:1 (0:1)
      Gól: 35. Lasogga

TSG 1899 Hoffenheim – Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1 (2:0)
      Góly: 13. Elyounoussi, 29. Szalai - 83. Huntelaar, ČK: 75. Matip (Schalke)

Bayern Mníchov – Hannover 96 4:0 (3:0)
      Góly: 6. a 39. Lewandowski, 13. a 79. Robben

Bayer Leverkusen – SC Paderborn 2:2 (1:1)
      Góly: 42. L. Bender, 90. Bellarabi – 20. Koc, 87. Stoppelkamp, ČK: 72. Bakalorz (Paderborn)