Bayern a Benfica do osemfinále, Neapol zdolal Manchester City

NETKY.SK • 24 November 2011, 04:30 • 2 min

Futbalisti talianskeho SSC Neapol triumfovali v utorňajšom zápase 5. kola Ligy majstrov 2011/2012 doma s Manchestrom City 2:1 v A-skupine a udržali si šancu na postup do jarného osemfinále. V drese domácich nastúpil v základnej zostave aj slovenský reprezentant Marek Hamšík napriek nepríjemnej udalosti, keď v utorok ráno napadli jeho tehotnú partnerku neďaleko Neapola ozbrojení muž a ukradli jej vozidlo BMW X6, s ktorým následne unikli.
Postup do osemfinále si v utorok zaistili aj Inter Miláno, Bayern Mníchov a Benfica Lisabon.
Na štadióne Sao Paolo sa v interesantnom predstavení dvoma gólmi prezentoval uruguajský útočník Edinson Cavani. Tím Waltera Mazzariho vedel, že len výhra ho udrží v postupovej hre. Líder anglickej Premiership dokázal v prvom polčase po hrubej chybe domácej obrany vyrovnať Balotellim, v druhom dejstve sa v 76. minúte mohol zapísať do listiny strelcov aj Hamšík, trafil ale len žrď. V druhom súboji skupiny vyhral Bayern doma nad Villarrealom 3:1, keď na definitívu postupu mu stačila aj remíza, dva góly strelil francúzsky krídelník Franck Ribery. Španielsky tím v skupine zaknihoval piatu prehru a nemá už šancu ani na Európsku ligu.
Turecký Trabzonspor nastúpil proti Interu Miláno doma v základe aj s ľavým obrancom Marekom Čechom, ktorý odohral celý zápas. Inter mal istý postup do osemfinále už pred zápasom, keďže v úvodnom súboji B-skupiny vyhralo Lille na ihrisku CSKA Moskva 2:0. Taliansky klub napokon remizoval 1:1.
V C-skupine postúpila aj Benfica Lisabon, ktorá na Old Trafford remizovala s Manchestrom United 2:2. Oba tímy majú na čele skupiny 9 bodov, Portugalčania už ale nemôžu v skupine skončiť horšie ako druhí vďaka vzájomným zápasom. K vedúcemu duu sa priblížil na bod FC Bazilej, ktorý vyhral v Bukurešti nad Otelul Galati 3:2, hoci po prvom polčase viedol už 3:0.
Kráľovský Real Madrid, ktorý mal postup v D-skupine istý už pred súbojom s chorvátskym outsiderom Dinamom Záhreb, zmaril akékoľvek nádeje hostí už na začiatku duelu, keď v 9. minúte vyhrával 3:0. Súpera, ktorý v skupine pred týmto zápasom ešte nestrelil ani gól, napokon deklasoval 6:2. Za hostí sa presadili hlavou Fatos Bečiraj a Ivan Tomečak. V ďalšom zápase skupiny dokázal uhrať zraneniami zdecimovaný Ajax Amsterdam remízu v Lyone a je len bod od spečatenia postupovej istoty.
sumáre utorňajších zápasov 5. kola LM 2011/2012 v skupinách A až D:
A-skupina:
Bayern Mníchov - FC Villarreal 3:1 (2:0)

rozhodoval: Hagen (Nór.)

Manchester United - Benfica Lisabon 2:2 (1:1)

Real Madrid - Dinamo Záhreb 6:2 (4:0)
Góly: 2. a 66. Benzema, 6. a 49. Callejon, 9. Higuain, 20. Özil - 81. Bečiraj, 90. Tomečak
rozhodoval: Kelly (Ír.)
1. Real Madrid     5 5 0 0 16:2 15*
2. Ajax Amsterdam  5 2 2 1  6:3  8
3. Olympique Lyon  5 1 2 2  2:6  5
4. Dinamo Záhreb   5 0 0 5  2:15 0