Basketbalistky Slovenska vedú po prvom polčase nad Čiernohorkami

NETKY.SK • 15 Jún 2013, 13:40 • 2 min

VANNES - Basketbalistky Slovenska vedú po prvom polčase svojho úvodného vystúpenia na 34. majstrovstvách Európy vo Francúzsku (15. - 30. júna) v mestečku Vannes nad Čiernohorkami v rámci základnej A-skupiny 35:33. Je to prvý oficiálny medzištátny duel týchto dvoch súperov.

Zverenky Ivana Vojtka v prvej štvrtine sobotňajšieho zápasu zaostávali 3:11, ale aj viedli 18:12. Začali veľmi zle, inkasovali 9-bodovú šnúru, no príchod strednej rozohrávačky Sujovej priniesol oživenie ich hry. Strelecky sa "chytila" Tetemondová, ktorá v úvodnom polčase nastrieľala tri trojky a doskočila päť lôpt.