NBA: Portland vyhral po boji v Oklahome

NETKY.SK • 1 Január 2014, 09:32 • 2 min

NEW YORK - Boston - Atlanta 91:92 ( 23:20, 21:19, 23:23, 24:30).

Basketbalisti Portlandu vyrovnali v druhom polčase trinásťbodové manko a napokon zvíťazili v najzaujímavejšom zápase silvestrovského večera v zámorskej NBA na palubovke Oklahoma City 98:94. Zásluhu na tom má predovšetkým LaMarcus Aldridge (25 bodov, 14 doskokov). Trail Blazers zdolali Thunder v decembri druhýkrát a tentoraz prerušili svoju dvojzápasovú sériu prehier. Domácim nestačilo ani 37 bodov a 14 doskokov Kevina Duranta.

Indiana sa tešila z piatej výhry v rade, Cleveland zdolala najmä vďaka skvelej poslednej štvrtine 91:76. Pacers sa proti Cavaliers darí, zdolali ich už ôsmykrát za sebou vo vzájomných súbojoch. Cleveland navyše prišiel v tretej štvrtine o svoju hviezdu Kyrieho Irvinga. Podľa očakávania si San Antonio doma poradilo s Brooklynom (113:92). Milwaukee pripravilo pre Los Angeles Lakers už šiestu prehru v rade. Domáci tím zo Staples Centra mal len 35,8 % úspešnosť streľby z poľa.