Basketbal-ME20: Slovenky prehrali s Tureckom

NETKY.SK • 22 August 2012, 06:40 • 2 min

Basketbal-ME20 Slovenky prehrali s Tureckom - Ostatné športy Slovenské basketbalové reprezentantky do 20 rokov v utorok podľahli v 2. fáze ME v nadstavbovej F-skupine v maďarskom Debrecíne favorizovanej reprezentácii Turecka 43 56 a zaznamenali celkovo dr

Slovenské basketbalové reprezentantky do 20 rokov v utorok podľahli v 2. fáze ME v nadstavbovej F-skupine v maďarskom Debrecíne favorizovanej reprezentácii Turecka 43:56 a zaznamenali celkovo druhú prehru. Zverenky Maroša Kováčika budú môcť spečatiť svoj postup medzi najlepších osem tímov na šampionáte už v stredu proti národnému výberu Francúzska (18.15).
      Z dvoch šesťčlenných skupín (E, F) postúpia do ďalšej fázy šampionátu po štyri najlepšie tímy.

výsledok:
      Turecko 20 - Slovensko 20 56:43 (29:23)
      Najviac bodov: Cakirová 12, Coraová 11, Gülerová a Basaranová po 10 - Hruščáková a Oravcová po 8, Páleníková 7. TH: 25/17-9/6, fauly: 17:25, trojky 3:3, 5 faulov: Páleníková (SR).

Slovenkám nevyšiel vstup do stretnutia a v 5. minúte už prehrávali 2:9. O minútu neskôr po Hruščákovej presnom zásahu znížili na rozdiel jedného bodu (8:9), no po desiatich minútach narástlo manko na rozdiel troch bodov - 10:13. V 15. minúte po Gülerovej koši prehrávali zverenky Maroša Kováčika už o osem bodov (16:24), ale o štyri minúty neskôr po trojke Bálintovej dokázali znížiť na 23:24. Záver druhej desaťminútovky im však nevyšiel, keď inkasovali päť bodov (23:29).
      Vstup do druhého dejstva vyšiel Turkyniam, ktoré v 23. minúte ušli svojmu súperovi na rozdiel dvanástich bodov (35:23) a toto vedenie si udržiavali aj o desať minút neskôr. Slovenkám sa už stretnutie nepodarilo zdramatizovať a po výsledku 43:56 zaznamenali svoju druhú prehru na šampionáte.

Daniel Jendrichovský, vedúci výpravy SR20: "Žiaľbohu sme podali náš najslabší výkon na turnaji. Zľakli sme sa súpera a to bol rozhodujúci moment. Aj napriek tomu, že sme výborne bránili a plnili v defenzíve to, čo sme si povedali, tak náš útok vyhorel na tom, že sa u nás nenašiel nikto, kto by to vzal na seba. V útoku sme urobili absolútne hlúpych nevynútených strát, z ktorých Turkyne ľahko skórovali a to bol dnešný rozdiel medzi družstvami. Dali sme im takto na 'tácke' cez 15 bodov."