Basketbal-EL: Košičanky vyhrali nad Pécs 2010 75:57

NETKY.SK • 18 November 2010, 08:45 • 2 min

Basketbalistky slovenského majstra Dobrí anjeli Košice zvíťazili vo svojom štvrtom vystúpení Európskej ligy 2010/2011 v domácom prostredí s maďarským tímom Pécs 2010 75:57. Zverenky trénera Štefana Sviteka sa o týždeň v stredu 24. novembra predstavia v piatom zápase A-skupiny na palubovke poľského Wisla Can-Pack Krakov (19.00).
Zápas sa po technických problémoch s časomierou začal s dvánasťminútovým oneskorením, no po necelej minúte hry sa problém zopakoval a rovnako tak šesť minút pred koncom duelu
   A-skupina - 4. kolo:   Dobrí anjeli Košice - Pécs 2010 75:57 (40:36)   Zostava a body Košíc: Houstonová 19, Dupreeová 18, Žirková 9, Jalčová 7, Hricková 3 (Kupčíková 8, Musovičová 6, Lawlessová 5, Jurčenková 0) - najviac bodov Pécs: Quigleyová 14, Fegyvernekyová 13, Ivanyiová 8. TH: 24/18-21/14, trojky: 5:5, osob. chyby: 20:24, 2100 divákov.
Po dvoch bodoch Dupreeovej viedol slovenský šampión 4:0, ale hostky šiestimi bodmi otočili vo svoj prospech. Tímy sa potom predbiehali vo vedení, pričom sa striedali rýchle útoky s dobrou obranou na oboch stranách. Po desiatich minútach boli spokojnejšie domáce, ktoré viedli najtesnejším rozdielom 23:22. V podobnom duchu sa pokračovalo aj v ďalších minútach. V 15. minúte vyrovnala dvoma bodmi Houstonová (31:31) a jej nasledujúce štyri body znamenali vedenie 35:31. Dve minúty pred koncom prvého dejstva sa hráčky Košíc dostali do sedembodového vedenia (40:33), no súper kontroval ešte troma bodmi Palušnej, ktorá ich dosiahla po trestných hodoch - 40:36. V druhom polčase začali lepšie domáce, ale súper sa pomaly začal približovať a najmä vďaka Quigleyovej na konci 27. minúty vyrovnal na 47:47. Po tridsiatich minútach si Dobrí anjeli udržali aspoň dvojbodové vedenie (51:49). Posledná desaťminútovka vyznela na radosť domáceho publika pre domáci tím, ktorý ju vyhral v pomere 24:8 a celý zápas 75:57. Košičanky si tak pripísali na svoje konto tretie víťazstvo v rade.

Štefan Svitek, tréner Košíc: "Na začiatku naša obrana nebola taká ako by sme si predstavovali, no potom sa to zlepšilo. Škoda tretej štvrtiny, kde sme nepremenili z dobrých pozícií. Napokon sme to zvládli, pretože sme súpera nepustili do vedenia a zlomili ho v záverečnej desaťminútovke."   Lucia Kupčíková, hráčka Košíc: "Bolo to veľmi ťažké, no víťazstvo je zaslúžené. Mali sme veľmi dobrú kulisu fanúšikov. Pécs hral veľmi tvrdo na hranici zákernosti. Spočiatku sme sa s tým nevedeli vyrovnať, no zápas sme dotiahli do víťazného konca. V závere súper nedal pár košov a šiel psychicky dole, my sme naopak dali aj z nemožných situácií."   Regina Palušná, hráčka Pécs 2010: "Nehrali sme to, čo sme mali. Výsledok nezodpovedá tomu, čo sa dialo na palubovke, pretože nás prevýšili až v poslednej päťminútovke. Výpadok časomiery by sa nemal stávať na takejto úrovni a bolo vidno, že nás to rozhodilo ako aj trénera. Škoda, že som sa zranila, pretože som bola rada, že hrám. Nie je to nič vážne, iba výron."