Barcelona zdolala v príprave Al Ahli 5:3, prvý gól Alcacera

NETKY.SK • 14 December 2016, 08:02 • 2 min

DAUHA - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v utorňajšom prípravnom zápase v Katare nad Al Ahli 5:3.

Svoj prvý gól v drese Kataláncov od letného prestupu z Valencie strelil Paco Alcacer. Po jednom pridali aj Luis Suarez, Lionel Messi, Neymar a Rafinha. Na druhej strane sa trafili Omar Abdulrahman, ktorý v 51. minúte znížil z penalty na 1:3, a v závere pridal dva góly Muhannad Assiri.

Škvrnou na výhre Barcelony bolo zranenie osemnásťročného Carlesa Alenu, ktorý utrpel svalový problém a musel zísť z ihriska desať minútu pred koncom.

Pred zápasom sa hviezdny Messi stretol so šesťročným afganským chlapčekom Murtazom Ahmadim. Ten vzbudil záujem, keď internet obleteli fotografie, ako si kope loptu doma v provincii Ghanzi oblečený v drese vyrobenom z igelitovej tašky a na chrbte mal fixkou napísané meno Messi a číslo 10.

sumár:

Al Ahli - FC Barcelona 3:5 (0:3)

Góly: 51. Abdulrahman (z 11m), 60. a 65. Aseri - 8. Suarez, 10. Messi, 17. Neymar, 55. Alcacer, 58. Rafinha