Barcelona zatiaľ stopercentná, Real Valladolid zdolala hladko 4:1

NETKY.SK • 6 Október 2013, 10:18 • 2 min

MADRID - Futbalisti FC Barcelona v sobotu nezaváhali na domácom ihrisku a v zápase 8. kola Primera Division zvíťazili nad Realom Valladolid hladko 4:1.

V úvodnom sobotňajšom zápase 8. kola španielskej futbalovej Primera division zvíťazil Elche nad Espaňolom Barcelona 2:1.
Levante bolo blízko k triumfu nad Realom Madrid, keď ešte minútu pred koncom riadneho času viedlo prekvapujúco 2:1. Nakoniec však doma nevydolovalo ani jediný bod, keďže Morata v 90. minúte vyrovnal a v nadstavenom čase upravil na konečných 3:2 pre hostí Cristiano Ronaldo.
Futbalisti FC Barcelona v sobotu nezaváhali na domácom ihrisku a v zápase 8. kola Primera Division zvíťazili nad Realom Valladolid hladko 4:1. Ako prví sa ujali vedenia hostia, ktorí otvorili skóre duelu v 10. minúte gólom Javiera Guerru, španielsky majster však nepripustil žiadne prekvapenie a štyrmi presnými zásahmi rozhodol o svojom triumfe. Barcelona tak potvrdila svoj impozantný štart do nového ročníka, po 8 kolách má na konte plný počet bodov (24) a v tabuľke vedie pred Atleticom Madrid o tri body. Atletico malo však ešte nedeľňajší zápas k dobru. "Barca" v prípade ďalšieho triumfu v rade prekoná zápis Realu Madrid z roku 1968. "Biely balet" vtedy triumfoval v deviatich úvodných zápasoch.

Sumár - 8. kolo: Elche - Espaňol Barcelona 2:1 (1:0) Góly: 40., 74. Corominas - 66. Bifouma. ČK: 88. Sanchez. 22.603 divákov
Rayo Vallecano - Real Sociedad 1:0 (0:0) Gól: 89. Viera (z 11m). 10.120 divákov
Levante - Real Madrid 2:3 (0:0) Góly: 57. Baba, 86. Nabil El Zhar - 61. Ramos, 90. Morata, 90.+4 Ronaldo. 24.102 divákov
FC Barcelona - Real Valladolid 4:1 (1:1) Góly: 13. Sanchez, 52. Xavi, 63. Sanchez, 69. Neymar - 10. Guerra. 64.659 divákov.