Barcelona utrpela v Bilbau prvú ligovú prehru v tejto sezóne

NETKY.SK • 1 December 2013, 23:42 • 2 min

MADRID - Futbalisti španielskeho majstra FC Barcelona utrpeli prvú ligovú prehru v tejto sezóne. Zverenci trénera Gerarda Martina podľahli v 15. kole Primera División Athleticu Bilbao na jeho pôde 0:1. O triumfe Baskov rozhodol v 70. minúte Iker Muniain. Barca je stále na čele tabuľky, no iba o skóre pred Atleticom Madrid, oba tímy majú na konte 40 bodov.

V úvodnom nedeľňajšom zápase remizoval Betis Sevilla s Vallecanom 2:2. Domáci v zápase dvakrát viedli po presných zásahoch Amaya a Joana Verdu, ale hostia vždy dokázali odpovedať vďaka gólom Alberta Buena, ktorý svoj druhý, bod znamenajúci gól, strelil v prvej minúte nadstaveného času.

FC Sevilla zvíťazila v Granade 2:1, keď víťazný gól strelil tri minúty pred koncom riadneho hracieho času Kevin Gameiro. Valencia si vďaka hetriku Brazílčana Jonasa poradila s Osasunou Pamplona 3:0.