Koeman nedokázal vrátiť Barcelonu na vrchol
28.10.2021 09:55 Šport
Barcelona po ďalšom zaváhaní prepustila trénera Koemana
ilustračné foto

BARCELONA – Vedenie katalánskeho veľkoklubu rozviazalo kontrakt s trénerom Ronaldom Koemanom. Stalo sa tak len niekoľko hodín po prehre s Rayom Vallecano v najvyššej španielskej súťaži.

Miestne médiá už pred polnocou informovali o tom, že manažmentu došla s trénerom trpezlivosť. Dnes bolo všetko oficiálne potvrdené. „FC Barcelona prepustila trénera Ronalda Koemana z funkcie trénera prvého tímu, prezident Joan Laporta o tom kouča informoval po prehre proti Rayu,“ oznámil klub na svojej internetovej stránke.

Holandský tréner za Barcelonu v minulosti hrával a na lavičku si sadol minulý rok v auguste. Fanúšikom sa nepáčil herný prejav mužstva, ktoré navyše strácalo nezvyčajne veľa bodov. Koeman v minulej sezóne obsadil s tímom 3. miesto v domácej súťaži a vypadol v osemfinále Ligy majstrov. Malou náplasťou bol aspoň triumf v španielskom pohári. V tejto sezóne odštartoval hrdý klub katastrofálne, v La Lige stráca na čelo 6 bodov a nachádza sa až na 9. mieste, po troch zápasoch v milionárskej súťaži má na konte len 3 body za výhru nad Dynamom Kyjev.

Priaznivci blaugranas dali svoju nespokojnosť najavo po víkendovom derby s Realom Madrid, ktorý si zo stánku Camp Nou odniesol výhru 1:2. Koeman ťahal v súboji s veľkým rivalom za kratší koniec už po tretíkrát v rade, navyše ide už o štvrtú prehru Barcelony v El Clásicu po sebe. Fanúšikovia sa po zápase rozhodli zablokovať cestu automobilu, v ktorom sa nachádzal Koeman, na čo klub reagoval vyhlásením, že vinníkov potrestá.

Katalánci však vo včerajšom zápase s outsiderom z Madridu opäť sklamali a po góle Falcaa z 30. minúty nedokázali odpovedať ani napriek tomu, že rozhodca nastavil v druhom polčase až sedem minút. Rayo sa tak teší z prvého víťazstva nad Barcelonou po osemnástich rokoch.

Otázne je, kto sa stane novým trénerom zadĺženej Barcelony, ktorá musí hasiť finančné prešľapy predchádzajúceho vedenia. Nový kormidelník by sa zrejme musel uspokojiť s menej výhodnou zmluvou a v kuloároch sa najviac spomína meno odchovanca Xaviho, ktorý už pár rokov zbiera trénerské skúsenosti v Katare, kde trénuje klub Al Sadd.

Zdroj: Netky Róbert Krupár/goal.com