Barcelona otočila zápas s Villarrealom, Messi venoval gól Vilanovovi

NETKY.SK • 28 Apríl 2014, 07:20 • 2 min

MADRID - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v 35. kole španielskej Primera División na pôde Villarrealu 3:2 a udržali si šance na obhajobu titulu. Zverenci trénera Gerarda Martina prehrávali v druhom polčase 0:2, no na nohy ich postavili dva vlastné góly domácich.

O triumfe Barcy rozhodol v 83. minúte Lionel Messi. Argentínsky kanonier venoval svoj 27. presný zásah v sezóne bývalému trénerovi FC Titovi Vilanovovi, ktorý v piatok zomrel na rakovinu. Katalánci sú tri kolá pred koncom súťaže v tabuľke druhí o štyri body za Atleticom Madrid, tretí Real Madrid má zápas k dobru.

Sumár:

Villarreal - FC Barcelona 2:3 (1:0)
Góly: 45. Cani, 55. Trigueros - 65. Gabriel Paulista (vl.), 78. Musacchio (vl.), 83. Messi

Valencia - Atlético Madrid 0:1 (0:1)
Gól: 43. Raúl García, ČK: 90.+ Juanfran (Atlético)

Espanyol Barcelona - Almería 1:2 (1:0)
Góly: 42. Stuani - 69. Vélez Jiménez, 72. Suso, ČK: 49. Stuani, 90.+ David López (obaja Espanyol)

Athletic Bilbao - FC Sevilla 3:1 (1:0)
Góly: 4. Susaeta, 53. Muniain, 73. Herrera - 79. Gameiro, ČK: 72. Figueiras (Sevilla)