Barcelona otočila skóre šlágra proti Seville, na Real stráca dva body

NETKY.SK • 7 November 2016, 07:33 • 2 min

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v nedeľňajšom zápase 11. kola španielskej La Ligy nad CD Leganes jasne 3:0.

O prvé dva zásahy favorita sa postaral Gareth Bale, waleský krídelník v 38. minúte skóroval po vysunutí od Isca a krátko pred prestávkou sa presadil zblízka po hlavičkovom priťuknutí od Alvara Moratu. Práve Morata dal v druhom polčase konečnú podobu výsledku, keď sa predral cez dvojicu obrancov a po tretí raz prekonal brankára hostí Serantesa. "Biely balet" si po štvrtom ligovom víťazstve za sebou udržal dvojbodový náskok na čele tabuľky pred FC Barcelona, ktorý vo večernom šlágri zdolal FC Sevilla 2:1.

Skóre stretnutia otvoril v 15. minúte Vitolo, ktorý dostal ideálnu loptu do behu za rozhodenú obranu hostí od Pabla Sarabiu a prekonal Andreho ter Stegena. Andalúzsky tím hral s úradujúcim majstrom vyrovnanú partiu v poli, v 43. minúte však neustrážil Lionela Messiho, ktorý gólom "do šatne" vyrovnal. Messi bol pri chuti, po hodine hry jeho strela presvišťala nad brvnom domácej brány. O pár desiatok sekúnd neskôr adresoval kolegovi z útoku Luisovi Suarezovi presnú prihrávku a Uruguajčan už mal presnú mušku - 1:2. Katalánci tesný triumf ustrážili a udržali sa v dvojbodovom závese za lídrom súťaže a úhlavným rivalom Realom Madrid.