Barcelona bojuje so zraneniami, z kádra vypadli Fati a Dembélé

NETKY.SK • 8 November 2021, 14:49 • 2 min

BARCELONA – Problémy trápiaceho sa katalánskeho veľkoklubu pokračujú. Po zranení kanoniera Sergia Agüera sa blaugranas budú musieť vysporiadať s absenciami ďalších hráčov základnej zostavy.

Barcelona cez víkend opäť nezvíťazila, v remízovom súboji s Celtou Vigo (3:3) navyše prišla o devätnásťročného útočníka Ansua Fatiho. Fati otvoril už v 5. minúte skóre zápasu a jeho tím po polčase viedol 3:0, rodák z Guiney-Bissau však musel krátko pred koncom 1. polčasu odstúpiť kvôli zranenému stehennému svalu a Barcelona následne prišla o pohodlný náskok. Fati by mal pauzovať najmenej štyri týždne.

Šikovný útočník si minulý rok vážne poranil koleno a prevažnú časť sezóny strávil mimo ihriska, po návrate však v práve prebiehajúcom ročníku potvrdil povesť supertalentu a strelil štyri góly. Fati kvôli zraneniu nepomôže ani španielskej reprezentácii v záverečnej časti kvalifikácie na majstrovstvá sveta v Katare.

Smola sa lepí na päty aj záložníkovi Ousmanemu Dembélému, ktorý sa zranil v utorkovom zápase Ligy majstrov proti Dynamu Kyjev. Kariéru dvadsaťštyriročného hráča v Barcelone sprevádzajú od roku 2017 zdravotné problémy, kvôli ktorým odohral len tretinu zápasov. Katalánci ho priviedli z Borussie Dortmund za 105 miliónov eur a táto investícia sa im zatiaľ nevracia. Aj v prípade Dembélého ide o poranený stehenný sval.

Klubu minimálne tri mesiace nepomôže ani útočník Agüero, ktorý trpí srdcovou arytmiou a jeho stav budú v najbližších týždňoch pozorne monitorovať lekári. Niekdajší kanonier Manchesteru City sa sťažoval na bolesť v hrudi počas zápasu s Alavésom a od svojho letného príchodu na štadión Nou Camp odohral v novom drese len päť zápasov, v ktorých strelil jeden gól.

Na maródke je aj trojica  Gerard Piqué, Sergiňo Dest Pedri. Pozitívnou správou pre Barcelonu je aspoň fakt, že dnes nastúpi do funkcie trénera klubová legenda Xavi, ktorý nahradí neobľúbeného Ronalda Koemana.