Barcelona aj Real víťazne, hetrik Messiho

NETKY.SK • 19 Január 2015, 07:02 • 2 min

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom zápase 19. kola La Ligy v derby na ihrisku Getafe 3:0. Zverenci trénera Carla Ancelottiho potvrdili post lídra po troch góloch v druhom polčase.

"Biely balet" mal veľkú územnú prevahu aj šance, ale obrana domácich celý prvý polčas odolala. To sa jej darilo aj na začiatku druhého polčasu, ale po hodine hry už kapitulovala. V 63. minúte krásny prienik z ľavej strany s ukážkovým stiahnutím lopty na zadnej čiare predviedol Karim Benzema a jeho priťuknutie do prázdnej brány doklepol Cristiano Ronaldo. O pár minút sa rutinérsky presadil zblízka aj Gareth Bale po krásnej krížnej prihrávke Jamesa Rodrigueza za obranu. V 79. minúte portugalský kanonier a čerstvý najlepší hráč sveta podľa FIFA hlavičkou po ďalšej lahôdkovej prihrávke od Rodrigueza strelil už jeho 28. gól v tejto sezóne Primera Division.

Real má na čele tabuľky jednobodový náskok pred FC Barcelona, ktorý zvíťazil nad Deportivom la Coruňa 4:0 najmä zásluhou hetriku Lionela Messiho. Real má ale odohratých len 18 kôl.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 19. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:

La Coruňa - FC Barcelona 0:4 (0:2)
Góly: 11., 33. a 62. Messi, 83 Sidnei (vl.)

Atlético Madrid - Granada 2:0 (1:0)

Góly: 34. Mandžukič (z pok. kopu), 88. Raúl García

Getafe - Real Madrid 0:3 (0:0)

Góly: 63. a 79. Cristiano Ronaldo, 67. Bale

Elche - Levante 1:0 (1:0)

Gól: 12. Jonathas, ČK: 6. D. Navarro (Levante)