Barca gólovo "odkliala" Levante po zmene strán, s 12 bodmi je lídrom

NETKY.SK • 21 September 2015, 07:29 • 2 min

MADRID - V úvodnom nedeľňajšom zápase 4. kola španielskej futbalovej Primera division zvíťazila Celta Vigo na pôde FC Sevilla 2:1. Galícijský tím je prekvapením nového ročníka súťaže, keď má rovnako 10 bodov na konte ako madridský Real a Villarreal a patrí mu v tabuľke 4. priečka. FC Sevilla, úradujúci víťaz Európskej ligy UEFA, je šokujúco s dvomi bodmi posledný.

FC Barcelona sa vrátila do čela tabuľky. Katalánci ako jediní z 20-členného pelotónu ešte nestratili ani bod. V nedeľu si na Nou Campe poradili s Levante 4:1, hoci po prvom polčase bolo skóre bezgólové. Bránu súpera odklial až v 50. minúte Marc Bartra a krátko po ňom sa presadil Neymar. Lionel Messi z jedenástky zvýšil náskok úradujúceho majstra na 3:0 a hoci Victor Casadesus znížil, na väčší odpor sa už hostia nezmohli a s dvomi bodmi sa neodlepili zo zostupového pásma. V 75. minúte ich mohol doraziť ďalšou jedenástkou Messi, ale lopta letela tesne nad brvnom. Až v 90. minúte sa Argentínčanovi podarilo druhýkrát v zápase prekonať Rubena, keď po individuálnej akcii stanovil na konečných 4:1.