Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. júl. 2019Vladimír
BratislavaBratislava 20°
Biblia
TV program
Moje Netky
Banská Štiavnica
Banská Štiavnica
14.09.2018 09:50 Domov
Banská Štiavnica je súčasťou novej platformy na podporu udržateľného cestovného ruchu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.09.2018 09:50 Domov

Banská Štiavnica je súčasťou novej platformy na podporu udržateľného cestovného ruchuBANSKÁ ŠTIAVNICA - Banská Štiavnica sa ako jedna z 34 európskych lokalít svetového dedičstva stala súčasťou novej internetovej platformy na podporu udržateľného cestovného ruchu Cesty po lokalitách svetového dedičstva.


"V spolupráci s partnermi 18 mesiacov pracovala s UNESCO a National Geographic na tvorbe inšpirujúceho a vzdelávacieho obsahu internetovej stránky," informovala Henrieta Godová z Mestského úradu v Banskej Štiavnici. Stránka bude podľa jej slov spustená v čase, keď sídlo organizácie UNESCO v Paríži otvorí svoje dvere verejnosti v rámci podujatia Dni európskeho kultúrneho dedičstva, ktoré sa uskutoční 15. a 16. septembra.

 

Do projektu finančne podporeného Európskou úniou bolo vybratých 34 lokalít svetového dedičstva UNESCO z 19 krajín Európskej únie a na jeho implementácii sa podieľa aj National Geographic. Projekt propaguje udržateľný cestovný ruch v najzaujímavejších európskych lokalitách svetového dedičstva. Jeho úlohou je povzbudiť ľudí, aby „cestovali inak, hlbšie“, teda aby necestovali len k najznámejším turistickým atraktivitám, ale ostali v destinácii dlhšie a zažili viac z toho, čo im destinácia a región ponúkajú. „Naším cieľom je zmeniť spôsob, akým ľudia cestujú. Aby ostali dlhšie, zažili miestnu kultúru, prostredie, naučili sa viac o lokalite a regióne, objavili viac a ocenili hodnoty svetového dedičstva,“ vyjadrila sa riaditeľka Centra svetového dedičstva UNESCO Mechtild Rosslerová.

 

Projekt Cesty po lokalitách svetového dedičstva nabáda cestovateľov, aby cestovali podľa štyroch trás kultúrneho dedičstva: Kráľovská Európa, Staroveká Európa, Romantická Európa a Podzemná Európa, ktoré sú prepojené tak, aby rozprávali príbehy o dedičstve a histórii Európy. Banská Štiavnica je aj spolu s ďalšími lokalitami súčasťou témy Podzemná Európa.

 

Na stránke cestovatelia nájdu praktické informácie a nástroje, ktoré im pomôžu pri plánovaní dovolenky v Európe, vychádzajúce z miestnych znalostí o kultúrnom dedičstve lokalít. Dostupná je v angličtine, čínštine a francúzštine.

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok