Béla
Bugár

Zuzana
Čapútová

Eduard
Chmelár

Štefan
Harabin

Marian
Kotleba

Milan
Krajniak

František
Mikloško

Rober
Mistrík

Róber
Švec

Bohumila
Tauchmannová

Juraj
Zábojník

Maroš
Šefčovič

Ivan
Zuzula

Jozef
Menyhárt

Martin
Daňo
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
22. feb. 2019Etela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Banská Štiavnica
Banská Štiavnica
14.09.2018 09:50 Domov
Banská Štiavnica je súčasťou novej platformy na podporu udržateľného cestovného ruchu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.09.2018 09:50 Domov

Banská Štiavnica je súčasťou novej platformy na podporu udržateľného cestovného ruchuBANSKÁ ŠTIAVNICA - Banská Štiavnica sa ako jedna z 34 európskych lokalít svetového dedičstva stala súčasťou novej internetovej platformy na podporu udržateľného cestovného ruchu Cesty po lokalitách svetového dedičstva.


"V spolupráci s partnermi 18 mesiacov pracovala s UNESCO a National Geographic na tvorbe inšpirujúceho a vzdelávacieho obsahu internetovej stránky," informovala Henrieta Godová z Mestského úradu v Banskej Štiavnici. Stránka bude podľa jej slov spustená v čase, keď sídlo organizácie UNESCO v Paríži otvorí svoje dvere verejnosti v rámci podujatia Dni európskeho kultúrneho dedičstva, ktoré sa uskutoční 15. a 16. septembra.

 

Do projektu finančne podporeného Európskou úniou bolo vybratých 34 lokalít svetového dedičstva UNESCO z 19 krajín Európskej únie a na jeho implementácii sa podieľa aj National Geographic. Projekt propaguje udržateľný cestovný ruch v najzaujímavejších európskych lokalitách svetového dedičstva. Jeho úlohou je povzbudiť ľudí, aby „cestovali inak, hlbšie“, teda aby necestovali len k najznámejším turistickým atraktivitám, ale ostali v destinácii dlhšie a zažili viac z toho, čo im destinácia a región ponúkajú. „Naším cieľom je zmeniť spôsob, akým ľudia cestujú. Aby ostali dlhšie, zažili miestnu kultúru, prostredie, naučili sa viac o lokalite a regióne, objavili viac a ocenili hodnoty svetového dedičstva,“ vyjadrila sa riaditeľka Centra svetového dedičstva UNESCO Mechtild Rosslerová.

 

Projekt Cesty po lokalitách svetového dedičstva nabáda cestovateľov, aby cestovali podľa štyroch trás kultúrneho dedičstva: Kráľovská Európa, Staroveká Európa, Romantická Európa a Podzemná Európa, ktoré sú prepojené tak, aby rozprávali príbehy o dedičstve a histórii Európy. Banská Štiavnica je aj spolu s ďalšími lokalitami súčasťou témy Podzemná Európa.

 

Na stránke cestovatelia nájdu praktické informácie a nástroje, ktoré im pomôžu pri plánovaní dovolenky v Európe, vychádzajúce z miestnych znalostí o kultúrnom dedičstve lokalít. Dostupná je v angličtine, čínštine a francúzštine.

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok