Banská Bystrica zvíťazila po predĺžení na ľade Žiliny

NETKY.SK • 30 Október 2015, 19:47 • 2 min

ŽILINA - Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom dueli 17. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 na ľade tímu MsHK DOXXbet Žilina 3:2 po predĺžení.

Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre v 25. min hosťujúci Tomáš Zigo. V polovici zápasu v 31. min vyrovnal Václav Stupka, ale už o 46 sekúnd prinavrátil Bystričanom vedenie Juraj Majdan. Domáci na začiatku tretej časti hry druhýkrát v zápase vyrovnali zásluhou Milana Drevenáka. O osude duelu napokon rozhodlo predĺženie. Tesne pred jeho skončením zaistíl triumf hostí svojím druhým gólom v zápase Majdan.
Banská Bystrica odplatila svojmu súperovi domácu prehru 0:1 z 2. októbra.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 17. kolo - piatok:

MsHK DOXXbet Žilina - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 31. Stupka (Bajaník), 42. Drevenák (Kurali, Grman) - 25. T. Zigo (Lamper, Matoušek), 31. Majdan (T. Zigo, Sandgren), 65. Majdan (Handzuš, Sandgren)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Gillies (B. Bystrica) 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura - Bogdaň, Jobbágy, 665 divákov

Žilina: T. Tomek - D. Brejčák, Bajaník, Š. Novotný, Makovský, Kurali, Grman, Mendrej, Niník - Drevenák, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, Valášek, Konečný - E. Švec, Ježek, A. Lipovský - Schroner, D. Rehák, Rogoň
Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, Jankovič, Šmach, Gründling, Rosandič, Petran - Majdan, Galamboš, Gillies - Loskot, Kytnár, O. Mikula - M. Hudec, Handzuš, Lunter - Lamper, T. Zigo, L. Handlovský - Matoušek