Balotelli skóroval pri debute za Marseille, zápas na 30 minút prerušili

NETKY.SK • 26 Január 2019, 08:00 • 2 min

PARÍŽ - V piatkovom zápase 22. kola francúzskej Ligue 1 zvíťazili futbalisti Lille na pôde Marseille 2:1.

Domácim nepomohol k víťazstvu ani gól Maria Balotelliho, ktorý skóroval pri svojom debute v drese Marseille po príchode z OGC Nice. O oba presné zásahy hostí sa postaral Nicolas Pepe, prvý strelil z pokutového kopu, druhý v piatej minúte nadstaveného času. Olympique dohrával zápas bez Floriana Thauvina, ktorý videl v 67. minúte červenú kartu.

Domáci fanúšikovia na protest voči situácii v klube dorazili na tribúny s 10-minútovým meškaním. Na ďalšiu polhodinu prerušil rozhodca zápas po tom, čo v 57. minúte na postrannej čiare vybuchol delobuch hodený z tribúny. Dopadol iba tesne vedľa hráčov Marseille Kevina Strootmana a Jordana Amaviho. Po konci nervózneho duelu hráči Marseille ostro vyčítali rozhodcovi Amaurymu Delerueovi jeho verdikty, niektorí fanúšikovia vtrhli na hraciu plochu.

Ligue 1 - 22. kolo:

Olympique Marseille - OSC Lille 1:2 (0:1)

Góly: 90.+5 Balotelli - 45.+2 a 90.+4 Pepe (prvý z 11 m), ČK: 67. Thauvin (Marseille)