Bakoš vystrieľal triumf Libercu, Ďuriš dvoma gólmi Plzni

NETKY.SK • 24 August 2015, 06:22 • 2 min

PRAHA - V nedeľňajších zápasoch 5. kola českej Synot ligy sa strelecky darilo Slovákom. Dvoma gólmi rozhodol o triumfe Liberca doma s Teplicami útočník Marek Bakoš.

Ten prišiel na ihrisko už v 19. minúte za zraneného Zdeněka Folprechta, a zápas rozhodol presnými zásahmi po pekných strelách v 37., resp. 55. minúte.

Jablonec vyhral v Brne hladko 3:0, skóre otvoril už v 5. minúte slovenský stredopoliar Ján Greguš.

Majster z Plzne doma hostil Sigmu Olomouc a zdolal ju vďaka streleckej forme ďalšieho slovenského legionára 2:0, Michal Ďuriš prišiel do druhého polčasu a dvoma gólmi stanovil skóre.

sumáre - 5. kolo:

Zbrojovka Brno - FK Jablonec 0:3 (0:2)

Góly: 5. GREGUŠ, 39. Masopust, 73. Doležal, ČK: 72. Frelih (Brno)

/za domácich M. Lacko celý zápas, T. Brigant nastúpil v 46. min., M. Chrien nastúpil v 54. min. - za hostí J. Greguš odohral celý zápas + gól + ŽK/

Slovan Liberec - FK Teplice 2:0 (1:0)

Góly: 37. a 55. BAKOŠ, ČK: 88. Drame (Teplice)

/za domácich M. Bakoš nastúpil v 19. min a strelil 2 góly/

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)

Góly: 86. a 90.+1 ĎURIŠ (druhý z 11 m), ČK: 89. Plšek (Olomouc)

/za domácich M. Kozáčik odchytal celý zápas, M. Ďuriš nastúpil v 57. min a dal 2 góly - za hostí J. Halenár celý zápas/