Bajzova tohtosezónna premiéra v Parme bola víťazná, Hamšík s gólom

NETKY.SK • 7 Október 2013, 06:20 • 2 min

RÍM - Slovenský futbalový brankár Pavol Bajza v službách AC Parma si v 7. kole odkrútil svoju tohtosezónnu premiéru v talianskej Serii A, ktorá mala navyše aj víťaznú príchuť. V zápase proti Sassuolu bol v nadstavenom čase prvého polčasu vylúčený brankár Parmy Antonio Mirante.

Do brány sa postavil Bajza, ktorý vystriedal útočníka a strelca úvodného gólu zápasu Raffaela Palladina. Parma nakoniec nad nováčikom súťaže vyhrala 3:1 a Bajza si pripísal štyri úspešné zákroky. Marek Hamšík sa gólom podieľal na hladkom triumfe Neapola nad Livornom 4:0, keď v 83. minúte spečatil konečný výsledok. FC Janov s Jurajom Kuckom v základnej zostave remizoval na ihrisku Catanie 1:1.

Výsledky:

SSC Neapol - Livorno 4:0 (2:0)
Góly:
 3. Pandev, 26. Inler, 54. Callejon, 83. HAMŠÍK. 41.000 divákov. M. Hamšík (Neapol) hral do 84. min a strelil gól.

AC Parma - Sassuolo 3:1 (1:1)

Góly: 32. Palladino, 70. Rosi, 76. Cassano - 45.+6 (z pok. kopu) Berardi. ČK: 45.+3 Mirante (Parma) - 88. Magnanelli (Sassuolo). P. Bajza (Parma) nastúpil v 45.+5 min

Udinese - Cagliari 2:0 (1:0)
Góly:
33. Danilo 33, 53. Di Natale. 13.000 divákov

Catania - FC Janov 1:1 (0:0)
Góly:
 59. Barrientos - 87. Legrottaglie (vlastný gól). 14.000 divákov. J. Kucka (Janov) hral celý zápas.

Sampdoria - FC Turín 2:2 (1:0)