Bajčičák víťazom Slavic Cupu v Harrachove

NETKY.SK • 21 Marec 2015, 18:32 • 2 min

HARRACHOV - Slovenský reprezentant Martin Bajčičák sa časom 36:18,4 min stal v sobotu víťazom pretekov v behu na lyžiach Slavic Cup na 15 km klasickou technikou v českom Harrachove.

Bajčičák triumfoval s náskom vyše 25 s pred domácim duom Jakub Antoš - Petr Knop. Ďalší Slováci Peter Mlynár obsadil 13. pozíciu, Ján Nociar skončil na 32. priečke, Ján Mikuš bol 37., Jozef Ševčík sa umiestnil o stupienok nižšie a Milan Mikita skončil na 40. priečke. Ondrej Tuka napokon neštartoval.
V pretekoch žien na 10 km klasickou technikou bola najrýchlejšia česká reprezentantka Sandra Schützová. Jedinej slovenskej zástupkyni Anete Smerčiakovej patrilo 14. miesto.

Beh na lyžiach - Slavic Cup - Harrachov (ČR) - sobota - výsledky:

Muži - 15 km klasickou technikou: 1. Martin Bajčičák (SR) 36:18,4 min, 2. Jakub Antoš +25,5 s, 3. Petr Knop (obaja ČR) +25,6, ... 13. Peter Mlynár +1:36,8 min, 32. Ján Nociar +4:38,9, 37. Ján Mikuš +6:04,3, 38. Jozef Ševčík +6:15,7, 40. Milan Mikita +6:41,7, Ondrej Tuka (všetci SR) neštartoval.

Ženy - 10 km klasickou technikou: 1. Sandra Schützová 28:05,3 min, 2. Klára Moravcová +31,4 s, 3. Karolína Grohová (všetky ČR) +34,2, ... 14. Aneta Smerčiaková (SR) +5:20,4 min.