Azzurri dostali výprask od Plzne, dokonalá skaza Neapolu

NETKY.SK • 15 Február 2013, 09:18 • 2 min

Azzurri dostali výprask od Plzne, dokonalá skaza Neapolu - Futbal Neapol dostal doma výprask, podľahol Plzni 0 3. Futbalisti Zenitu Petrohrad zvíťazili v prvom zápase šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2012/2013 nad FC Liverpool 2 0 (0 0).

Neapol dostal doma výprask, podľahol Plzni 0:3.

Futbalisti Zenitu Petrohrad zvíťazili v prvom zápase šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2012/2013 nad FC Liverpool 2:0 (0:0). V zostave ruského majstra odohral celý duel slovenský reprezentant Tomáš Hubočan, ktorého tím má pred budúcotýždňovou odvetou (21. februára) lepšie vyhliadky na postup ako "The Reds" so stopérom Martinom Škrtelom.

O svojom triumfe rozhodli domáci v druhom polčase v priebehu troch minút. V 69. minúte otvoril skóre brazílsky útočník Hulk, na ktorého už v 72. minúte nadviazal ruský stredopoliar Sergej Semak.

V ďalšom stretnutí podľahol favorizovaný druhý tím talianskej ligy SSC Neapol na domácom trávniku Viktorii Plzeň hladko 0:3 a výrazne si skomplikoval postupové ambície. K cennému víťazstvu českého tímu prispeli aj Slováci - brankár Matúš Kozáčik, obranca Marián Čišovský a útočník Marek Bakoš. Naopak, hlavu v smútku mal stredopoliar Marek Hamšík, ktorý nastúpil do druhého polčasu a svojimi ťahmi priniesol oživenie, ale domáci paradoxne vo fáze ich vrcholiaceho tlaku inkasovali dva góly. Plzeň sa v prípade zvládnutia odvety stretne v osemfinále s postupujúcim zo zápasu BATE Borisov - Fenerbahce Istanbul.

FC Chelsea potvrdila rolu favorita, keď v Prahe zdolala Spartu 1:0. Triumf Londýnčanov zariadil v 82. minúte brazílsky stredopoliar Oscar, ktorý len pár sekúnd predtým vystriedal Edena Hazarda.