Australian Open: Rybáriková postúpila cez Petkovicovú do 2. kola

NETKY.SK • 14 Január 2014, 09:43 • 2 min

MELBOURNE - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková si vybojovala postup do 2. kola dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (13. - 26. januára, celková dotácia 33 miliónov AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku).

Rybáriková, ktorá je nasadenou tridsaťdvojkou turnaja, zdolala v utorkovom súboji 1. kola Nemku Andreu Petkovicovú za 84 minút hladko 6:2, 6:3. Dvadsaťpäťročná Rybáriková (35. v rebríčku WTA) na šiesty pokus zlomila kliatbu prvých kôl na tomto podujatí, keďže v ostatných piatich rokoch sa zakaždým rozlúčila hneď po svojom prvom zápase. Jej súperkou v boji o postup do 3. kola bude Japonka Kurumi Narová.

Petkovicová (40. v rebríčku) bola pred troma rokmi hráčkou Top Ten a na Australian Open vo štvrťfinále, vlani na južnej pologuli chýbala pre zranenie kolena. Obe súperky sa teraz v Austrálii stretli vo vzájomnom súboji už druhý raz. Pred piatimi mesiacmi vo finále turnaja vo Washingtone sa rovnako z víťazstva vo dvoch setoch tešila slovenská hráčka.

Piešťanská rodáčka Rybáriková hrala od začiatku o poznanie pokojnejšie a s menším počtom nevynútených chýb ako jej súperka (celkové skóre 16:31). V prvom sete prehrávala len 0:1. Potom otočila na 3:1 a esom z druhého podania zvýšila na 4:2. Následne Nemku ešte raz brejkla a po 38 minútach si odvážnym nábehom k sieti vypracovala prvý setbal. Využila až ten druhý, keď súperku dobrým podaním prinútila k chybe z bekhendu - 6:2. V druhom sete brejkla Rybáriková nemeckú súperku v piatom geme, ale vzápätí sama prvý raz prišla o podanie (3:3). Zachovala si však chladnú hlavu a čistou hrou sa ujala vedenia 4:3. Vzápätí zvýšila zverenkyňa Petra Hubera na 5:3 a hoci v nasledujúcom geme pri servise súperky prehrávala už 0:40, napokon doviedla zápas piatym úspešným brejkom do víťazného konca.

Dvojhra žien - 1. kolo:
Magdaléna Rybáriková (SR-32) - Andrea Petkovicová (Nem.) 6:2, 6:3 za 84 minút (40, 44)
Karolína Schmiedlová (SR) - Tímea Babosová (Maď.) 4:6, 6:4, 7:5
Marina Erakovicová (N. Zél.) - Sorana Cirsteová (Rum.-21) 6:4, 7:6 (6)
Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.) - Kaia Kanepiová (Est.-24) 6:2, 2:6, 6:2
Alizé Cornetová (Fr.-25) - Polona Hercogová (Slovin.) 1:0 - skreč, Hercogová odstúpila
Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-29) - Teliana Pereirová (Braz.) 7:6 (7), 6:4
Zarina Dijasová (Kaz.) - Kateřina Siniaková (ČR) 6:2, 6:4
Camila Giorgiová (Tal.) - Storm Sandersová (Aus.) 4:6, 6:1, 6:4
Oľga Govorcovová (Biel.) - Tuan Ťing-ťing (Čína) 6:0, 7:6 (6)
Varvara Lepčenková (USA) - Lesia Curenková (Ukr.) 2:6, 6:3, 6:4
Christina McHalová (USA) - Čchan Jüng-ťan (Taiw.) 7:5, 6:4
Mandy Minellová (Lux.) - Carina Witthöftová (Nem.) 6:1, 6:4
Ajumi Moritová (Jap.) - Naďa Kičenoková (Ukr.) 6:2, 7:6 (5)