ATP Winston-Salem: Kližanovi stop už v 1. kole dvojhry

NETKY.SK • 19 August 2014, 08:04 • 2 min

WINSTON-SALEM - Slovenský tenista Martin Kližan prehral v 1. kole dvojhry na turnaji ATP v americkom Winstone-Saleme s rovnako nenasadeným Argentínčanom Federicom Delbonisom za 96 minút 6:7 (5), 4:6. Delbonis upravil vo vzájomnej bilancii na 1:1.

Kližan bol v prvom sete blízko k jeho získaniu, viedol 5:3, no potom súper pri svojom podaní čistou hrou znížil na 4:5, vzápätí zobral slovenskej jednotke podanie a napokon sa dostal aj do vedenia 6:5. V tajbrejku mal Kližan výhodu 3:1 aj 4:3, no Delbonis záver skrátenej hry zvládol lepšie. O výsledku druhého dejstva rozhodlo Kližanove zaváhanie pri vlastnom servise za stavu 1:1.

Pre 25-ročného Bratislavčana to bol len druhý súťažný zápas od nedávnych zdravotných problémov. Nehral od 15. júla, sužovali ho rameno, zápästie i angína. Kližan za účasť v 1. kole nezískal do singlového rebríčka žiadne body, ale odniesol si finančnú prémiu vo výške 3350 USD.

Výsledok pondelkového stretnutia 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 Winston-Salem Open v americkom Winstone-Saleme (dotácia 683 705 USD, tvrdý povrch Deco-Turf):