ATP Šanghaj: Kližan v 2. kole nestačil na Djokoviča

NETKY.SK • 14 Október 2015, 13:27 • 2 min

ŠANGHAJ - Slovenský tenista Martin Kližan prehral v stredajšom zápase 2. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Shanghai Rolex v čínskom Šanghaji (dotácia 7 021 335 USD, tvrdý povrch) s jasne favorizovaným srbským lídrom svetového rebríčka Novakom Djokovičom v ich druhom oficiálnom vzájomnom súboji za 63 minút 2:6, 1:6.

Dvadsaťšesťročný Bratislavčan Kližan, 44. v renkingu, síce v úvodnom sete povzbudzujúco znížil z 0:4 na 2:4, ale potom prišla séria siedmich gemov o rok staršieho súpera (na vedenie 6:2, 5:0), ktorá navodila definitívu. Slovák sa akurát už iba vyhol "kanárovi". Dvadsaťosemročný Belehradčan Djokovič mal na úvod voľný žreb. Pricestoval ako čerstvý šampión z Pekingu. Proti Kližanovi nadviazal na úspech 6:0, 5:7, 6:1, ktorý dosiahol v marci na "harde" v americkom Miami na Floride. V novembri 2012 ho prekonal 7:5, 6:3 v exhibičnom stretnutí v NTC v Bratislave.

Zverenec Borisa Beckera a Mariána Vajdu Djokovič bude v osemfinálovom 3. kole čeliť postupujúcemu z duelu Dominic Thiem (Rak.) - Feliciano López (Šp.-15). Kližan si odnáša 45 bodov do hodnotenia a prémiu 31 390 USD brutto. V 1. kole zdolal domáceho držiteľa voľnej karty Ce Čanga.